Türkiye Uzay Ajansı'nın Yayınladığı Kliple İlgili Büyük Etki Yaratacak İddia!

Türkiye Uzay Ajansı'nın Yayınladığı Kliple İlgili Büyük Etki Yaratacak İddia!

Türkiye Uzay Ajansı klip yayınladı, gizli mesajı izleyiciler çözdü. Büyük iddia doğru ise... Herkesi heyecanlandıracak iddia bakın ne ile bağlantılı çıktı? İki gün sonra açıklanacak olan gerçek ne? Dokuz Şubat'ta iddialara göre...

Elon Musk'ın telefon ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesi, ardından herhangi bir açıklama yapılmaması ve son olarak Türkiye Uzay Ajansı'nın uzay içerikli ve Dokuz Şubat tarihini işaret eden klibi... Hepsinin ortak noktası Ahmet Hakan'ın belirttiğine göre uzaya bir Türk Astronot gönderilebileceğini işaret ediyor..

Elon Musk son zamanlarda Mars'a gidiş biletleri, uzaya çıkma çalışmaları ile alakalı olarak çok fazla habere konu oluyor. 27 Ocak gününde Erdoğan ile görüşen Musk'ın neden konuştuğu ve ne konuştuğu ise bilinmiyordu. Açıklama yapıldı fakat detaylı değildi. Hatta açıklama yapılmasının nedeni de ABD'de yer alan bir Ermeni lobisinin twitter mecrası üzerinden herkesi güldürecek olan gerçeklikten uzak iddiasıydı. Lobinin iddiasına göre Erdoğan ve Musk'ın görüşme sebebi Türkiye'nin uzayı silahlandırmak olduğu idi. Ancak konuyla alakalı olarak hem Erdoğan'dan hem de İletişim Başkanlığı'ndan asılsız yanıtı gelmişti.

Hakan gündeme getirdi

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan ise oldukça ses getirecek bir iddiayı gündeme getiren isim oldu. Hakan'ın aktardığına göre uzaya Elon Musk aracılığı ile Türkiye'den bir astronot gönderilecek. Hakan, iddialarının temeline ise Türkiye Uzay Ajansı'nın hazırlamış olduğu klibi aldı. Ahmet Hakan, klipte uzay görüntülerinin yanı sıra 9 şubat 2021 tarihini işaret ettiğini dile getirdi. 

Aynı Gün Külliye'de Tören Olacak

Hakan'ın aktardıklarına göre bu tarih, Atatürk'ün bilinen "İstikbal göklerdedir" sözü ile sunuluyordu. Bunun yanında Hakan'ın belirttiğine göre 9 şubat Salı günü Külliye'de de büyük bir tören yapılacağını açıkladı. Şu anda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ekiplerinin tören için çok yoğun olarak çalıştıklarını bildiren Hakan, "bir cisim yaklaşıyor" diyerek olayı çok araştırdığını her kapıyı çaldığını açıkladı. Ancak Hakan, suratına tüm kapıların kapandığını ve kimseden sır çıkmadığını açıkladı. İddiasına göre ise uzaya bir Türk astronot gönderilecek. Fakat bunun kim olduğu, işbirliğinin kapsamı, Musk ile yapılan anlaşmanın ne tarafında olduğuna dair bir açıklama bulamadığını dile getiren Hakan, elinde sadece bu iddia kırıntısının olduğunu dile getirdi.