• BIST 84.363
  • Altın 251,749
  • Dolar 6,1324
  • Euro 6,8273
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 23 °C

Türkiye Ve Hollanda Arasında Yaşanan Kriz 3 Bin 330 Habere Konu Oldu

Türkiye Ve Hollanda Arasında Yaşanan Kriz 3 Bin 330 Habere Konu Oldu
Medya takip kuruluşu Ajans Press'in verilerine göre, 2016 yılında Türkiye'ye en fazla uluslararası sermaye Hollandalılardan geldi.

Medya takip kuruluşu Ajans Press'in verilerine göre, 2016 yılında Türkiye'ye en fazla uluslararası sermaye Hollandalılardan geldi.

Medya takip kuruluşu Ajans Press, 400 yılı aşkın bir süredir devam eden Türkiye Hollanda ilişkilerine dair araştırma yaptı. Ajans Press'in Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yabancı Sermaye Derneği(YASED) ve Türkiye Turizm Acenteleri Birliği'nin verilerinden derleyerek yaptığı araştırmaya göre, Hollanda Türkiye'ye yapılan doğrudan yabancı yatırım tutarı içerisinde ilk sırada yer alıyor. Toplam yabancı sermaye içinde Hollandalı firmaların payı yüzde 15,8 ile en yüksek paya sahipken; 2016 yılında Türkiye'ye en fazla uluslararası sermaye Hollandalılardan geldi.

İki ülke arasındaki diplomatik kriz 3 bin 330 haber konu oldu

Hollanda, Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında 10'uncu sırada yer aldı. Hollanda'dan en çok ithal edilen ürünler ise sırasıyla; metal cevheri, plastik, taşıt, petrol ürünleri ve organik kimyasal ürünler oldu. Turizm başlığına baktığımızda ise TÜİK verilerine göre, Türkiye'ye gelen Hollandalı turistlerin bireysel harcamaları 537 milyon dolar oldu. Geçtiğimiz yıl Türkiye'den Hollanda'ya 87 bin 792 vatandaşımız seyahat etti.

Ajans Press, Hollanda hükümetinin uyguladığı insanlık dışı politika ise bu hafta Türkiye gündemini belirleyen en önemli başlık olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. Buna göre, Ajans Press'in medyada yaptığı araştırmaya göre iki ülke arasında yaşanan diplomatik kriz, olayın patlak verdiği 11 Mart tarihinden itibaren 3 bin 330 habere konu olarak Türkiye'nin en çok konuşulan gündem maddesi haline geldi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim