27 Bin 283 Jandarma Personelinin Yeni Görev Yeri Belli Oldu

Jandarma Genel Komutanlığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun onayı ile 27 bin 283 personelin yeni görev ataması gerçekleştirdi.

27 Bin 283 Jandarma Personelinin Yeni Görev Yeri Belli Oldu
Yayınlanma Tarihi : 20 Mayıs 2022 00:35

Anadolu Ajansı'ndan Muhammed Ali Toruntay'ın haberine göre; Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun onayı ile 27 bin 283 personeli kapsayan 2022 yılı genel atamaları kapsamında, 1'inci, 2'nci, 3'üncü, 4'üncü ve 5'inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan personelin yeni görev yerleri belirlendi.

Atamalar, görevli olduğu 1'inci, 2'nci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4'üncü ile 5'inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan, temdit başvurusunda bulunan ve öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri göz önüne alınarak yapıldı.

Takvime uygun yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriteri esas alınarak belirlendi.

Kaynak:Haber Kaynağı