Abdülkadir Selvi, Ekrem İmamoğlu'nun davetini geri çevirdi ve nedenini de açıkladı

Türkiye gündemi Ekrem İmamoğlu ve Nagehan Alçı gezisini konuşuyor. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Ekrem İmamoğlu'nun davetine gitmeyeceğini açıkladı. Nedenini de flaş bir gerekçeyle duyurdu

Abdülkadir Selvi, Ekrem İmamoğlu'nun davetini geri çevirdi ve nedenini de açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 09 Mayıs 2022 12:23

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisindeki gazeteciler olay oldu. İmamoğlu bir yanına AKP'li bir yanına muhalif gazetecileri alarak geziye çıktı. O gezideki Nagehan Alçı bir anda muhaliflerin tepkisine yol açtı.

Özellikle kumpas davalarına dikkat çeken muhalifler o dönemki yazılan yazıları hatırlattılar.

Ekrem İmamoğlu ise kendisini eleştirenlere meydan okuyarak yanıt verince ortalık fena karıştı. Özellikle Fazıl Say, Şahan Gökbakar, Atilla Taş, Fatih Portakal, Sadık Şimşek gibi isimler çok ağır sözlerle İmamoğlu'nu eleştirdiler. Eleştirenler arasında youtube ortamında fırtınalar estiren Memduh Bayraktaroğlu'da vardı.

İlave TV'den Arif Kocabıyık'ta flaş bir paylaşım yaparak adayının Mansur Yavaş olduğunu duyurdu. Anlayacağınız İmamoğlu hiç olmadığı kadar destek kaybetti. Sosyal medyada da takipçi sayısı hızla düşen Ekrem İmamoğlu'na bir kötü haberde Hürriyet'in AKP'ye yakın yazarı Abdülkadir Selvi'den geldi. Abdülkadir Selvi yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu'nun davet etmesi durumunda daveti kabul etmeyeceğini ve geziye gitmeyeceğini açıkladı. Selvi bunun nedenlerini de sıraladı.

Hürriyet gazetesindeki köşesinde Abdülkadir Selvi şu satırlara imza atttı

Güya siz Nagehan Hanım’a itiraz ediyorsunuz ama ben daha ötesini, Abdulkadir Selvi’yi davet edeceğim. Siz o zaman görün der gibi bir üslup nedir Allah aşkına? İmamoğlu beni gezisine davet edemez mi? Eder. Normalde ben gider miyim? Giderim. Ama İmamoğlu’nun içine girdiği tartışmalı durumdan kurtulmak için benim adımı kullanması hiç şık olmadı. Normalde giderim. Ama böyle yaptığı için gitmem