Abdurrahman Dilipak Yaklaşan Tehlikeyi Açıkladı, Erdoğan'ı uyardı

Ukrayna'dan gelen haberler hiçte iyi değil. Yeni akit yazarı Abdurrahman Dilipak son yazısında önemli uyarılarda bulundu.

Abdurrahman Dilipak Yaklaşan Tehlikeyi Açıkladı, Erdoğan'ı uyardı
Yayınlanma Tarihi : 25 Şubat 2022 19:59

Rusya tepkilere rağmen Ukrayna'ya ilerlemeye devam ediyor. Rusya'nın saldırgan tavrı bir çok batı ülkesini de tedirgin etti.

Ancak Rusya'ya gösterilen tepki oldukça cılız kaldı. Rusya batıdan korkmadığını Ukrayna'yı kuşatarak resmen göstermiş oldu.

Başta Avrupa Birliği olmak üzere NATO'da Ukrayna'yı sahipsiz bıraktı. Yaşanan kaos piyasaları ise alt üst etti. Doğalgaz fiyatları başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarına da peş peşe zamlar gelmeye başladı.

Tüm dünyanın gözü Ukrayna'daki gelişmelere kilitlenmiş durumdayken Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ses getirecek bir yazı yazdı.

Abdurrahman Dilipak tarafından yayınlanan yazı tarihi gerçekleri özetler türdendi. Yeni Akit gazetesindeki köşesinde Abdurrahman Dilipak, Ukrayna'da yaşanan gelişmeleri ele alarak önemli uyarılarda bulundu.

Dikkate alınır mı alınmaz bilinmez ama Abdurrahman Dilipak köşesinden açıkça uyarılarını sıraladı.

Abdurrahman Dilipak bugünkü “Ah Ukrayna” başlıklı yazısında Ukrayna da yaşananları uzun uzun analiz ederken yazısının sonunda AK Parti hükümetini savaşın etkilerinin azaltılması adında acil göreve çağırdı.

Dilipak Rusya’nın Ukrayna’da 17 noktada hava kuvvetleri operasyonu gerçekleştirdiğini bu savaş nedeniyle petrol fiyatlarının 100 doları aştığını, döviz fiyatlarının ise yükseliş eğiliminde olduğunu yazdı

“ANKARA’NIN DEVREYE GİRMESİ GEREK“


Dilipak Ankara’yı yaşan kaos nedeniyle biran önce harekete geçmesi konusunda şu sözlerle uyardı:

“Bu arada petrol fiyatları 100 dolara aşmış. Döviz yükselişte, Borsa düşüşte. Rusya Ukrayna’da 17 noktada hava kuvvetleri operasyonu gerçekleştiriyor. ABD ve AB yaptırımlardan söz ediyor. BM Rusya’yı kınıyor. NATO ne yapacağını bilmiyor. Rusya’daki ve özellikle de Ukrayna’daki işadamı, çalışanlar, Türkler, öğrenciler tahliye için bekliyorlar. Türkiye’den Ukrayna’ya ya da Ukrayna’dan Türkiye’ye mal ve hizmet ihracı konusunda faaliyet gösterenler ve Türkiye’deki Ukraynalılar açısından da Ankara’nın devreye girmesi gerek.”


Dilipak ayrıca yazısının bir bölümünde “Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Allah cahil ve zalimlere yardım etmez. Bazan da zalimleri birbirine düşürür.” Gibi oldukça dikkat çekici ifadelerde de de bulundu.