Adana'da dev operasyon! 35 gözaltı! Aralarında HDP yöneticileri de var

Gelen son dakika haberine göre; Adana merkezli 4 ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, aralarında Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Funda Buyruk ve bazı HDP'li yöneticilerin de bulunduğu 35 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Adana'da dev operasyon! 35 gözaltı! Aralarında HDP yöneticileri de var
Yayınlanma Tarihi : 27 Haziran 2022 12:56

Adana'da dev bir operasyon yapıldı. Operasyonda aralarında HDP yöneticilerinin de bulunduğu 35 isim gözaltına alındı. Operasyon kapsamında çok sayıda silah ele geçirildiği belirtiliyor.

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Ömer Yıldız, Yusuf Koyun tarafından yayınlanan haberde Adana'da gerçekleşen operasyon hakkında da tüm detaylar paylaşıldı. 

 İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin tespitine yönelik çalışma başlattı.

Bu kapsamda yapılan teknik takip sonucu bazı şüphelilerin örgüt adına faaliyette bulunduğu belirlendi.

Aralarında Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Funda Buyruk ve bazı HDP'li yöneticilerin de bulunduğu 38 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Adresleri tespit edilen şüphelilere yönelik özel harekat polislerinin de desteğiyle Adana merkezli Mersin, Diyarbakır ve Mardin'de düzenlenen operasyonda, Funda Buyruk ile HDP Adana İl Başkanı Mehmet Karakış ve İl Başkan Yardımcısı Helin Kaya'nın da aralarında olduğu bazı şüpheliler yakalandı.

Zanlıların adreslerinde, ruhsatsız 3 tabanca, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel kitap ele geçirildi.

Seyhan Belediyesi binasında da arama yapan polis ekipleri, adreslerinde bulunamayan 3 zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kaynak:Haber Kaynağı