AK PARTİ davetine katılan Fatih Portakal eleştirilere yanıt verdi! Ben o döneklerden değilim

Fatih Portakal, AK Parti'nin daveti üzerine katıldığı toplantının ardından hakkında yapılan eleştiriler için çok sert ifadeler kullanarak kendisini eleştirenlere ateş püskürdü!

AK PARTİ davetine katılan Fatih Portakal eleştirilere yanıt verdi! Ben o döneklerden değilim
Yayınlanma Tarihi : 02 Kasım 2022 16:30

AK PARTİ geçtiğimiz günlerde 'Türkiye Yüzyılı' adıyla bir program düzenlemiş ve programa muhalif gazeteciler de davet edilmişti. Katılanlar arasında gazeteci Fatih Portakal'da vardı.

Fatih Portakal bu davete katıldıktan sonra özellikle muhalefet cephesinden büyük eleştiri almıştı.

Fatih Portakal kendisini eleştirenlere yanıt verdi.

 ‘Ben o döneklerden değilim onu söyleyeyim’ diyen Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi için kullandığı ifadeleri hatırlatarak ‘Her zaman aklımda, benim için geçmişte kaldı ama hakkımı helal etmiyorum kendisine’ şeklinde konuştu.

Fatih Portakal açıklamasının devamında şunları söyledi

“Bunu şöyle yorumlamayın ‘uçağa binersin şimdi’ arkadaş buna ihtiyacımız mı var? Ben yapsam yıllar önce de yapardım. Bakın ben vicdanlı bir insanım, ben o döneklerden değilim onu söyleyeyim. Ben sadece aklıyla ve vicdanıyla iş yapmaya çalışan bir insanım ama AKP’nin politikaları zihnime uymadığı için eleştiriyorum. Bana ne AKP’den, bana ne Erdoğan’dan yani yoksa… Babamın oğlu değil. Zihniyeti beni rahatsız ettiği için onları devamlı eleştiriyorum. Kadın bakış açısı, dine bakış açısı, etnik kökene bakış açısı, insanlara bakış açısı, farklı düşüncelere bakış açısı, çalışma hayatına, eğitime bakış açısı, sanayiye, çevreye bakış açısı… Daha ne sayayım size ama değişmediği için ben bunları eleştiriyorum.”

Kaynak: gazetekolektif.com