AK PARTİ etkinliğine katılan Fatih Portakal'a Fatih Altaylı'dan sert eleştiriler!

Fatih Altaylı bugün kaleme aldığı yazısında Fatih Portakal’ı sert sözlerle eleştirdi. AK PARTİ etkinliğine katıldığı için eleştirilen Fatih Portakal kendisini hedef alanlara ateş püskürmüştü.

AK PARTİ etkinliğine katılan Fatih Portakal'a Fatih Altaylı'dan sert eleştiriler!
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2022 15:38

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, eski FOX Haber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal’ın “sosyal medyasından, YouTube’dan, dört koldan gündem olma peşinde” olduğunu açıkladı.

Fatih Altaylı, “Madem bu kadar gündem olmak istiyordun, niye gündem olmamak için haberi bırakıyorum dedin?” açıklamasında bulundu. 

Fatih Portakal en son, AKP’nin muhalif gazetecileri de davet ettiği “Türkiye Yüzyılı” vizyon belgesini açıklayacağı toplantıya gitmesi üzerinden eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde şunları kaydetti:

“Bu arkadaşımız, iki sene öncesine kadar Fox Haber’i sunuyordu ve oldukça başarılı idi. En yüksek ratinglere sahip ana haber bülteniydi. Muhalif bir bülten olduğu için de hedefteydi. Sonra bir gün aniden başarılı sunucusu Fatih Portakal ‘Ben bırakıyorum’ dedi. Kendi açıklamasına göre ‘Gündemde olmaktan, sürekli tartışılmaktan, sürekli konuşulmaktan yorulmuştu ve İzmir’deki çiftliğine çekilecek, toprakla uğraşacaktı. Gündem olmak istemiyordu. Toprağa dönecekti. Döndü de.

Ama o gün bugündür gündem olmak, gündemde kalmak, gündemi belirleyebilmek için her şeyi yapıyor. Sosyal medyasından, youtube’dan, dört koldan gündem olma peşinde. Benim de anlamadığım tam da bu. Madem bu kadar gündem olmak istiyordun, niye gündem olmamak için haberi bırakıyorum dedin. Bir anlatsa da bilsek.”

Fatih Portakal'da öte yandan dün kendini hedef alanlara yaptığı bir açıklamayla yanıt vermişti. Portakal açıklamasında 'ben o döneklerden değilim' diyerek isyan etmişti. 

Kaynak: gazetekolektif.com