Alanya'daki Afganistan Bayrağı görüntüleri tepki çekmişti gerçeği emniyet açıkladı

Dün gün boyu sosyal medyada Bayrak çekme görüntüleri sosyal medyada olay olmuştu! Konuyla ilgili bakın ne yaşandı..

Alanya'daki Afganistan Bayrağı görüntüleri tepki çekmişti gerçeği emniyet açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2021 18:17

Gerilimi tırmandırmak isteyenlerce dün sosyal medyada çirkin bir görüntü gün boyu dolaşıma sokuldu. Çok sayıda haber sitesi ise o görüntüleri haberleştirerek kutuplaşmayı körüklemeye çalıştı.

O bayrak görüntülerinin yaşandığı alanla ilgili ise yeni bir gelişme yaşandı.

MYNET'in haberine göre Antalya’nın Alanya ilçesinde bir plajda, 2 Afgan gencin Afganistan bayrağını göndere çektiği görüntüleri paylaşması, sosyal medyanın gündemine oturdu ve çok sayıda vatandaş ve siyasi o görüntülere tepki gösterdi.

******

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyada gündeme oturan o görüntülerin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı açıklamalarda bulundu..

******

ÜLKÜCÜLERDEN DERS GİBİ CEVAP

Tüm bu gelişmeler ışığında ise Alanya Ülkü Ocakları üyeleri, bugün o bayrağı indirerek, yerine Türk ve Azerbaycan bayrağı asarak tepkilerini dile getirdiler.

SORUŞTURMA SONRASI GERÇEK ORTAYA ÇIKTI!

Öte yandan Alanya’da bir plajda iki Afgan gencin Afganistan bayrağını bayrak direğine çektiği videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşması, tepki çekmiş ve sonrasında da bir soruşturma başlatılmıştı. Ancak başlatılan soruşturmaya göre Afgan gençlerin 3 ay önce görüntüleri çektiği, ülkelerine döndükten sonra bu videoyu paylaştıkları öğrenildi.*

***********

EMNİYET YALAN HABERLERE KARŞI UYARDI!

Öte yandan Emniyet'ten yapılan  açıklamada "Sosyal medyada dolaşıma sokulan algı ve dezenformasyon maksatlı içeriklere itibar etmeyin. Aslından saptırılmış görseller içeren ve provokasyon amaçlı olduğu değerlendirilen paylaşımlarla ilgili gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Dezenformasyona alet olmayın." ifadelerine yer verildi..