Başkentte Sahte İçki Operasyonu: 34.5 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi

Başkent Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir depoya düzenlenen baskında sahte içki imalatında kullanılmak üzere hazırlanan tonlarca etil alkol ele geçirildi.

Başkentte Sahte İçki Operasyonu: 34.5 Ton Etil Alkol Ele Geçirildi
Yayınlanma Tarihi : 27 Haziran 2022 23:20

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bir depoya iki ay süren teknik ve fiziki takibin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri baskın düzenledi. Düzenlenen operasyonda sahte içki yapımında kullanılmak üzere hazırlanan yaklaşık 35 ton etil alkol ele geçirildi. 

Anadolu Ajansı'ndan Sertaç Bulur'un haberine göre; Şehir dışından getirilen metil alkolün sahte içki imalatında kullanılması için etil alkole çevrilerek başta eğlence mekanları olmak üzere piyasaya sürüleceği bilgisini alan Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kahramankazan'da bir depoyu takibe aldı.

İki ay süren teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen ekipler, depoya baskın düzenledi. Operasyonda 34 bin 438 litre etil alkolün yanı sıra, dönüştürme işlemi için kullanılan büyük plastik depo, pet şişe ve bidonlar ele geçirildi. Operasyonun ardından depo mühürlendi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan R.Y.A ve S.A hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan yasal işlem yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı