Cübbeli Ahmet Hoca tarih verdi: Taş yağacak

Cübbeli Ahmet Hoca yine gündemi sarsacak açıklamalarda bulunarak taş yağacak iddiasında bulundu..

Cübbeli Ahmet Hoca tarih verdi: Taş yağacak
Yayınlanma Tarihi : 02 Mart 2022 23:21

Youtube üzerinden yaptığı yayınlarla gündem olan isimlerden biri olan Cübbeli Ahmet hoca gündemi sarsacak iddialarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hocaya göre taş yağacak.. O sözler sosyal medyada da büyük olay oldu. Bazı isimler tepki gösterirken bazı isimler ise destek verdi.

Cübbeli Ahmet hoca sadece üstelik muhalefete yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi tarafından da manşete taşındı. 

Cübbeli Ahmet Hoca peki ne demişti de bu kadar olay oldu? O açıklamaları Milli gazete derledi.. İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın sosyal medyada gündemi alt üst eden o sözleri 

Milli Gazete’de yer alan habere göre, Rumî takvime göre mart ayının ilk çarşambasında dünyayı büyük felaketlerin, özellikle de İstanbul'u depremin beklediğine dair rivayetlere kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den dikkat çeken yorum geldi.

Mart ayını 'belaların arza indiği ay' olarak niteleyen Ünlü, "Ulemâ buyurmuşlar ki, mart ayının ilk çarşambası, bu da Rumî takvime göre 12 gün sonra girdiğinden, 15 Mart Salı gününü çarşambaya bağlayan akşam agâh olmamız gerek. Gafillerden olmayalım. Mart ayı biraz sıkıntılıdır. Tehlike ve belalardan sakınmak için sürekli zikirle teyakkuzda olmak lazım. Belalar yağıyor! Sahih hadisler buna işaret ediyor. 15 büyük günah bu toplumda alenen işleniyor. Belalar gelecek... Bu yüzden kıtlık olacak mı, kuraklık olacak mı diye sorma" dedi.

İlgili Haberler