Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'ya gidiyor. NATO zirvesine katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de düzenlenecek olan NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak için Belçika'ya hareket edecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'ya gidiyor. NATO zirvesine katılacak
Yayınlanma Tarihi : 23 Mart 2022 01:21

NATO liderler zirvesi toplanıyor. Zirvede Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ele alınacak. 

ZİRVEYE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DA GİDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de düzenlenecek olan NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'ya gidecek.

ZİRVE ÖNCESİ AÇIKLAMA YAPILDI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından ziyarete ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel'de düzenlenecek NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak amacıyla 23-24 Mart 2022 tarihlerinde Belçika'yı ziyaret edeceklerdir. Rusya-Ukrayna savaşının ele alınacağı Zirve'de, NATO'nun caydırıcılık ve savunma yapılanmasının güçlendirilmesine yönelik tedbirler gözden geçirilecektir.

Zirve toplantısında ayrıca, Haziran ayında düzenlenmesi planlanan Madrid Zirvesi'ne giden süreçte İttifakın geleceğini şekillendirmek üzere atılacak adımlar ve alınacak kararlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Zirve marjında katılımcı bazı devlet ve hükümet Başkanlarıyla görüşmeler gerçekleştirmeleri de planlanmaktadır" denildi.

ZİRVENİN KONUSU ÖZELLİKLE RUSYA TARAFINDAN YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Zirve sonrası NATO'nun detaylı bir açıklama yapması beklenirken Ukrayna meselesinde de Rusya'ya yeni bir uyarı yapılması bekleniyor

Kaynak:Haber Kaynağı