Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistin ve İsrail’e Gidecek

Dışişleri Bakanlığı'ndan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 24 Mayıs'ta Filistin'e, 25 Mayıs'ta ise İsrail'e gerçekleştireceği ziyarette mevkidaşlarıyla bir araya geleceği açıkladın.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistin ve İsrail’e Gidecek
Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2022 17:09

İhlas Haber Ajansı'ndan Mevlüt İşli'nin haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 24 Mayıs'ta Filistin'e, 25 Mayıs'ta ise İsrail'e bir ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun 2010 yılında Türkiye ve Filistin Dışişleri Bakanları başkanlığında tesis edilmiş bulunan Ortak Komite'nin ikinci toplantısına başkanlık etmek üzere 24 Mayıs'ta Filistin'i ziyaret edeceği belirtildi. Çavuşoğlu'nun ziyaret çerçevesinde, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki ile ikili görüşmeler gerçekleştirmesi ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la da bir araya gelmesi bekleniyor.

Çavuşoğlu ayrıca, 25 Mayıs'ta ise İsrail'i ziyaret ederek İsrail Dışişleri Bakanı ve Alternatif Başbakan Yair Lapid'le ikili ve heyetler arası görüşmeler yapacak. Görüşmelerde Türkiye ile İsrail arasındaki ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular hakkında da görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı