Doğu Perinçek'ten Erdoğan'a Övgüler! Erdoğan için flaş benzetme

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan için flaş açıklamalarda bulundu

Doğu Perinçek'ten Erdoğan'a Övgüler! Erdoğan için flaş benzetme
Yayınlanma Tarihi : 18 Mayıs 2022 00:00

Ulusalpost.com derleme / Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldığı bir programda AK PARTİ Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın bir aydın olduğunu belirten Doğu Perinçek, gündem olacak açıklamalara imza attı. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 12. Kocaeli Kitap Fuarı çerçevesinde düzenlenen "Aydın ve Kültür" isimli söyleşiye katıldı. Doğu Perinçek, aydın tanımı üzerine gelen bir soruya, "Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır. Politikacılar birer aydındır. Siyasetçilerin hepsi öncü konumdadır. Çünkü belli bir kitleyi temsil eden yöneticiler aydındır" şeklinde cevap verdi.

Aydınların işçi ve sermaye sahiplerinin aksine kendi konumlarını kendilerinin seçtiğini ifade eden Perinçek, "İşçi, sermaye sahibinin ücret karşılığında çalıştırdığı insandır. İnsan hayatın doğal akışında işçi de olabilir veya sermaye sahibi de olabilir. Bu nesnel bir şeydir. Ama aydın kendi yolunu kendisi seçendir. Aydın sınıfların ileri gelenleri yani yöneticileridir. Siyasetçiler aslında birer aydındır" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı