Eğitim Hakkı Sona Eren Üniversite Öğrencilerine Yönelik Af Çalışması Meclis'te

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, eğitim-öğretim hakkı sona eren üniversite öğrencilerinin öğrenci affıyla eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilmeleri için bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

Eğitim Hakkı Sona Eren Üniversite Öğrencilerine Yönelik Af Çalışması Meclis'te
Yayınlanma Tarihi : 13 Mayıs 2022 17:46

Anadolu Ajansı'ndan Aynur Ekiz'in haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Rize-Artvin Havalimanı açılışının hayırlara vesile olmasını dileyerek, 14 Mayıs gününün anlamlı bir gün ve "Yeter söz, yetki ve karar milletindir" diyen bir anlayışın Türkiye'de iktidara gelmesinin yıl dönümü olduğunu belirtti.

Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında üniversite öğrencileriyle ilgi yaptıkları çalışmalara da değindi.

Öğrenci Affıyla Eğitim-Öğretim Hakkı Geri Kazanılacak

Üniversite öğrencileriyle ilgili bir çalışma yaptıklarını açıklayan Akbaşoğlu, "Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çeşitli nedenlerle eğitim-öğretim hakkı sona eren öğrencilerimize öğrenci affıyla eğitim-öğretim haklarına tekrar geri dönebilmeleri imkanı getiren bir çalışmayı başlattık." bilgisini verdi.

Çalışmanın detaylarını daha sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getiren Akbaşoğlu, 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerine bu haklarını kullanabilme imkanını getiren bir yasal düzenlemeyi temmuz ayından önce teklife dönüştürerek yasalaştırmayı arzu ettiklerini söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı