Ekrem İmamoğlu'nu eleştirenlere Nagehan Alçı hakaretler yağdırdı!

Nagehan Alçı, Karadeniz daveti nedeniyle Ekrem İmamoğlu'nu eleştirenler için tepki çekecek satırlara imza attı! Eleştirenler arasında Atilla Taş, Fazıl Say, Şahan Gökbakar gibi ünlü isimlerde vardı

Ekrem İmamoğlu'nu eleştirenlere Nagehan Alçı hakaretler yağdırdı!
Yayınlanma Tarihi : 08 Mayıs 2022 23:42

Nagehan Alçı ve Ekrem İmamoğlu gündemden düşmüyor. Bugün Nagehan Alçı suskunluğunu bozdu. Ancak yazdığı yazı olay olacak türden oldu. Öyle ki yazısında İmamoğlu'na sahip çıktı ve onu eleştiren destekçilerini AKP'ye hizmet etmekle suçladı. 

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi gündemden düşmüyor. Otobüsteki yandaş isimlerle poz veren Ekrem İmamoğlu çok ağır sözlerle eleştirildi.

Ekrem İmamoğlu sonrasında kendisini eleştirenlere parmak sallayarak oldukça ağır sözler söyledi. O sözler sonrası İmamoğlu'na büyük tepki oluştu.

Saatler sonra Ekrem İmamoğlu yarım yamalak özür dileyerek durumu toparlamaya çalışmıştı. Abdülkadir Selvi'yi de ağırlayacağını belirterek rest çekmeyi de ihmal etmemişti. Bu yaşananlar üzerine sosyal medyada Fazıl Say, Şahan Gökbakar ve Atilla Taş olmak üzere çok sayıda isim Ekrem İmamoğlu'nu ağır sözlerle eleştirmişti.

Tepkiler öylesine büyüdü ki Ekrem İmamoğlu binlerce takipçi bile kaybetti. Nagehan Alçı ise bu konuya değinen bir yazı yazdı. Yazısında İmamoğlu'nu eleştirenleri çok ağır sözlerle hedef aldı. Hatta işi hakaret boyutuna bile taşıdı.

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine katıldığı için kendisine de tehdit ve hakaretler geldiğini belirten Nagehan Alçı'nın 'Fotoğraf sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na saldıranlar muhalif mi?' başlıklı yazısını ilgili bölümü şöyle:

"Bu fotoğraf üzerinden İmamoğlu’na saldıran bu sahte muhaliflere iki kötü haberim var. İlkini bugün ikincisini bir sonraki yazıda anlatacağım.

Birincisi şunu tespit edelim... Bu fotoğraftan hareketle Ekrem İmamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. Bilakis rejime faydalı kişiler. Hepsinin de zihinleri bir şekilde Devlet’in kontrolünde. Korku ya da başka sebeple. Sonuçta böyleler. İçlerinde geçmişte İmamoğlu’na samimi destek olanlar da vardır ama siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada Devlet’in hizmetkarları.

Ekrem İmamoğlu’na bu şekilde saldırarak Devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. Kendilerini garanti altına alıyorlar. Ortada tam bir sahtekarlık var. Somut örnek vereyim. Bundan daha iki hafta önce Ekrem İmamoğlu’na hapis istemiyle dava açıldı. Bugünkü Türkiye’de istenirse bu dava hemen mahkumiyet ile sonuçlanır. Yargıtay da anında onar. Yani o durumda Ekrem Bey aday falan olamaz. Bunu yapmak zor mu? Hayır 2022 itibariyle hiç de değil. Sadece karar verilip düğmeye basılması yeterli…

Peki bu hapis istemiyle dava benimle olan fotoğrafın yüzde 1’i hatta binde 1’i kadar konuşuldu mu? Sosyal medyada gündem oldu mu?

Hayır, bu mevzu hiç konuşulmadı ve gündem olmadı çünkü korkuyorlar…

İşte bu kişiler şimdi de utanmadan Ekrem İmamoğlu’na üstünlük taslamaya kalkıyorlar.

Bu acınası manzaranın ideolojik ve siyasal sebepleri var. Onu da bir başka yazıda izah edeceğim. Bu analiz çerçevem konusunda çok iddialıyım. Bunu çok somut biçimde de isim isim de ispatlamaya hazırım.

Dolayısıyla bu “celebrity” ve gazeteci saldırganlar başta olmak üzere hepsi birden aslında hiç sevmedikleri Recep Tayyip Erdoğan’a son derece faydalı olacak bir buhran geçiriyorlar. Tayyip Bey başta olmak üzere tüm Devlet erkanı bu akılsızlık tablosuna bıyık altından gülüyordur. Türkiye’nin durumu bu maalesef."