Erdoğan meydan okudu: Kandil diye bir yer kalmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK tarafından başlatılan Pençe-Kilit Harekatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan meydan okudu: Kandil diye bir yer kalmayacak
Yayınlanma Tarihi : 20 Nisan 2022 12:46

HDP'nin rahatsız olduğu Pençe Kilit operasyonu tüm hızıyla sürüyor. Kahraman Türk ordusu başarılı bir operasyona imza atıyor. Harekatla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da önemli açıklamalarda bulundu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri dikkat çekiciydi. Erdoğan yakında Kandil diye bir yerin kalmayacağını sözlerine ekledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK tarafından terör örgütü PKK-PYD'ye yönelik sürdürdüğü Pençe-Kilit Harekatına ilişkin şu bilgileri verdi:

"TSK'mız, terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde işgal altında tuttuğu bölgeleri teröristlerden tümüyle temizlemeye yönelik harekatlarına bir yenisini daha ekledi. Ayın 17'sinden itibaren bu süreç devam ediyor. Terör örgütünün ülkemize karşı saldırıları için üstlenme ve hazırlık yeri olarak kullandığı bölgelere yönelik hava ve kara unsurları vasıtasıyla operasyon başlatıldı. Harekat sırasında şehit olan 2 kahraman askerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Ailelerine sabırlar Allah'tan niyaz ediyorum, mekanları cennet olsun inşallah. Rabbimiz sevgili habibine komşu eylesin. Pençe-Kilit adı verilen bu harekatla amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünün tasallutundan arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır.

Yaptığımız operasyonlardan terör örgütü ve yandaşları dışında rahatsız olan kimse yoktur. Bu süreçte HDP gerçek anlamda bir sivil siyasi parti olmadığını, terör örgütünün payandalığı dışında bir hükmi şahsiyeti bulunmadığını bir kez daha ispatlamıştır. 28 Şubat ittifakının gizli ortağının yularının Kandil'in elinde olduğunu gösteren bu tavrının taktirini milletimize bırakıyorum. İnşallah yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu parti görünümlü terör örgütü payandasının da varlık sebebi ortadan kalkacaktır. Ülkemizi çözüm süreci gibi bir fırsatı dahi değerlendirmekten aciz bu yapının yükünden kurtarmak 2023'ün en önemli kazanımlarından biri olacaktır."

Kaynak:Haber Kaynağı