Erdoğan'dan Önemli açıklamalar! Rusya’nın Ukrayna'ya Yönelik Saldırısı Kabul Edilemez

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında güvenlik zirvesi gerçekleştirildi

Erdoğan'dan Önemli açıklamalar! Rusya’nın Ukrayna'ya Yönelik Saldırısı Kabul Edilemez
Yayınlanma Tarihi : 24 Şubat 2022 14:51

Türkiye desteğini Ukrayna'dan yana kullandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen desteğini ilan etti. Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Ukrayna Cumhurbaşkanı ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesinin ele alındığı zirve, 1 saat 50 dakika sürdü.

"Türkiye Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteğini sürdürecek"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, zirvede Rusya'nın Minsk mutabakatlarını ortadan kaldıran bu saldırısının uluslararası hukuku ihlal ettiği ve kabul edilemez olduğu ifade edildi.

Bölge ve dünya güvenliğine de tehdit oluşturan bu saldırının durması için Rusya ve uluslararası platformlar nezdinde bulunulabilecek girişimlerin değerlendirildiği zirvede, Türkiye’nin Ukrayna'nın siyasi birliği, egemenliği ve toprak bütünlüğüne desteğini sürdüreceği vurgulandı.

Zirveye, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı