Fatih Portakal'dan tehlikeli paylaşım! Kızılay'dan sert uyarı!

Gazeteci Fatih Portakal, kan bağışıyla ilgili Kızılay hakkında tehlikeli bir ithamda bulununca ortalık karıştı. Kızılay anında o skandal iddiaya yanıt verdi!

Fatih Portakal'dan tehlikeli paylaşım! Kızılay'dan sert uyarı!
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2023 01:32

Haber7'de yer alan habere göre; 'Ahbap'a çadır satışı' tartışmalarına eski FOX TV ana haber sunucusu gazeteci Fatih Portakal da katıldı. Fatih Portakal, FOX TV'yi bıraktıktan sonra gazeteciliğe youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarından devam ediyor. Zaman zaman sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Fatih Portakal bu kez tartışma yaratacak bir iddiada bulundu.

NE DEMEK İSTEDİ?

Fatih Portakal, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Kızılay'ın parayla kan sattığını iddia ederek ağır bir ithamda bulundu. Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Portakal'ın çıkışına cevap verdi.

PORTAKAL'DAN KIZILAY HAKKINDA AĞIR İTHAM

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Portakal, ''Kızılay sadece çadırları değil, bizlerin bağışladığı kanları da hastanelere parayla satıyor. Utanin Kızılay
yöneticileri, utanın ve istifa edin.'' ifadelerini kullandı.

KEREM KINIK'TAN PORTAKAL'A CEVAP: SORUMLU GAZETECİ GİBİ DAVRANIN

Portakal'ın paylaşımına Kerem Kınık sosyal medya hesabından cevap verdi.

Kan bağışının ticarete konu edilemeyeceğini belirten Kınık, ''Bu Ulusal Kan Güvenliğini tehlikeye atacak sorumsuz ve temelsiz bir itham. Lütfen hemen tashih edin ve sorumlu bir gazeteci gibi davranın. Kan ticarete konu edilemez. Kan Bankacılığının maliyetini SGK Kızılay’a ödenmek üzere ilgili hastaneye öder.'' diye cevap verdi.

3yne9-1677443806-3499.jpg