Günün Önemli Haber Başlıkları! 22 Şubat 2022 günün gündemi

Bugün neler oldu? Sizler için önemli haberleri derledik..

Günün Önemli Haber Başlıkları! 22 Şubat 2022 günün gündemi
Yayınlanma Tarihi : 22 Şubat 2022 19:48

Uzmanlara göre Ekmek Fiyatları Uçabilir.

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan kriz , Türkiye'yi de etkileyebilir.

Bunun en büyük nedeni ise  buğdayda ithalatın yüzde 85’i Rusya ve Ukrayna’dan yapılıyor. Buğdayın anavatanı olsa da durum ne yazık ki böyle..

Bahçeli'den Tarkan'a destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tarkan'ı hedef alanların aksine destek çıktı. Tarkan'ın şarkısında iktidarı değil pandemiyi ele aldığını belirterek , Geççek şarkısına destek verdi ve elbette geççek diyerek rest çekti.

Elektrik faturalarındaki İndirimin Ayrıntıları

Elektrik faturalarındaki indirimin ayrıntıları belli oldu. Buna göre yaklaşık yüzde 18 ile yüzde 10 arasında bir indirim yapılması bekleniyor. Başka bir deyişle Yüzde 18 indirim yapılırsa 290 liralık elektrik faturasının 240 liraya inmesi bekleniyor.

AKP'den şaşırtan istifa..

Samsun Medyasında yer alan bir haber dikkat çekti. AKP'den 25 ve 26.dönem Milletvekili aday adayı olan Mustafa Saltan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Değerli Samsun seçmenlerimden gelen baskılar üzerine;AK Parti üyeliğimi, e-devlet kapısı üzerinden saat 19.00'da sonlandırmış bulunuyorum. Değerli seçmenlerimin tarafıma göstermiş oldukları ilgi ve alakalarına sonsuz teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım " ifadelerine yer verdi.