Halil Falyalı Cinayetinin sır perdesi çözülüyor! 3 şüpheli daha gözaltında

Gözaltındaki şüphelilerden birinin "Söylemezler çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Mustafa Söylemez olduğu öğrenildi

Halil Falyalı Cinayetinin sır perdesi çözülüyor! 3 şüpheli daha gözaltında
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2022 18:56

KKTC'de meydana gelen silahlı saldırı da Halil Falyalı öldürülmüştü. Halil Falyalı ismini Türkiye, Organize Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in videolarıyla duymuştu. Halil Falyalı'nın öldürülmesi KKTC'de şok etkisi yaratırken, Türkiye'de de gözaltılar sürüyor.

İSTANBUL (AA) - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iş insanı Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın silahlı saldırıda öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yakalanan şüphelilerden birinin "Söylemezler çetesi" olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Mustafa Söylemez olduğu öğrenildi.

Gözaltındaki diğer 2 şüphelinin ise Söylemez'e yakın kişiler olduğu belirtildi.

Dün akşam saatlerinde düzenlenen operasyonla yakalanan şüphelilerin, sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

Olay

İş insanı Halil Falyalı, 8 Şubat'ta KKTC'de Girne bölgesi Çatalköy mevkisinde arabasında silahlı saldırıya uğramıştı.

Ağır yaralı olarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Falyalı, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'ne nakledilmiş, müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Saldırıda, Falyalı'nın şoförü Murat Demirtaş da olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Muhabir: Halil Demir, Uğur İslamoğlu

Kaynak:Haber Kaynağı