Halk TV programcısı İsmail Küçükkaya'dan canlı yayında Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a ağır sözler

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in ortaya çıkardığı Kızılay'ın çadır skandalı gündemdeki yerini korurken Halk TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya sert sözlerle Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı eleştirdi.

Halk TV programcısı İsmail Küçükkaya'dan canlı yayında Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a ağır sözler
Yayınlanma Tarihi : 28 Şubat 2023 21:46

Halk TV sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya, Kızılay'ın 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkım yaratan depremlerin ardından AHBAP'a çadır satmasıyla ilgili dikkat çeken bir değerlendirme yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in de konuk olduğu programda Küçükkaya, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın dün CNN Türk'te yaptığı açıklamalara değindi. Küçükkaya, yöneticilerin hata yapabileceğini ve hata yaptıklarında "Özür diliyorum, yanlış oldu. Bir daha olmayacak. Gereken tedbirleri aldık. Hata yapanlar cezalarını çekecek" gibi şeyler söyleyebileceğini anımsattı.

"SAMİMİ BULMADIM"

İsmail Küçükkaya ardından insanda utanma duygusunun önemine dikkat çekerek tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

208876.jpg
"Üzülürüz. Üzüldüğümüz belli olur. Sevindiğimiz belli olmayabilir. Ben anlarım mesela. Biri utandığı zaman anlarım. Çok önemlidir utanma duygusu. Birini utanmış halde gördüğüm zaman önemserim bunu. Utanma duygusu duyar hâlâ. Hiç kusura bakmasın Kızılay Başkanı'nı ben hiç samimi bulmadım. Bu olayla ilgili. Bu olayın neden infial yarattığını anladığını da sanmıyorum. Bunlar benim fikirlerim."

Konuyla ilgili önerilen haberler