Halkın sesini duyuran sokak röportajları Ahmet Hakan'ı da rahatsız etti! Sokak röportajı yasaklansın

Medyanın büyük bir bölümünün yandaş olduğu Türkiye'de youtube üzerinden yayınlar yapan muhabirler sokak röportajları yapıyor. Halk sesini bu kanallar aracılığıyla duyuruyor. İşte bu durum Hürriyet'in yönetmeni Ahmet Hakan'ı rahatsız etti. Yasaklanmalıymış

Halkın sesini duyuran sokak röportajları Ahmet Hakan'ı da rahatsız etti!  Sokak röportajı yasaklansın
Yayınlanma Tarihi : 07 Ekim 2022 14:00

Sokak röportajlarının iktidarı rahatsız ettiği bir gerçek. Hürriyet Genel Yayın yönetmeni Ahmet Hakan'da gerçekleri duyuran bu röportajların yasaklanmasını istedi. Üstelik gerekçesinde de bakın neler söyledi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Hayatımda hiçbir zaman yasakçı bir tutumum olmadı. Tek istisnası var bunun: Sokak röportajları" diyerek, bu röportajların yasaklanmasını istedi.

Hakan, "Komşuyu komşuya, anayı oğula, amcayı yeğene, dayıyı bütün mahalleye, mahalleyi şehre, şehri ülkeye düşman eden bir fitne odağı sokak röportajları. Öfke, nefret, kin duyguları ekiliyor tüm topluma bu sözüm ona röportajlarda. Nasıl edilir, nasıl yapılır bilmiyorum ama ülkemizin esenliği açısından eline mikrofon alanın dayıları birbirine kırdırdığı bu zıpırlığa bir son vermenin vakti geldi de geçiyor" ifadelerini kullandı.

1656231655668-ahmet-2.jpg

Ahmet Hakan'ın yazısına sosyal medyada destek verenler olduğu kadar eleştirenlerde oldu.

Kaynak. Hurriyet.com.tr

Yazının tamamını okumak için Hürriyet'i tıklayın.