Haluk Levent, çadır skandalıyla ilgili konuştu. İddialar doğru

Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap Derneği’nin 46 milyon liraya Kızılay’dan çadır almasını ‘kanuni ve doğru’ bulduğunu bildirdi ve konuyla ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Haluk Levent, çadır skandalıyla ilgili konuştu. İddialar doğru
Yayınlanma Tarihi : 26 Şubat 2023 12:27

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, ilk günlerde bölgeye çadır göndermemesiyle eleştirilerin hedefinde olan Kızılay’ın depremin üçüncü günü Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı öne iddia edilmişti. O iddia sosyal medyada büyük tepki çekerken bazı isimler iddianın doğru olmadığına dikkat çekmişti. Ancak Haluk Levent yaptığı açıklamada iddiaları resmen doğruladı.

Ahbap Derneği, iddiaları doğrulayan bir açıklama yayınlayarak, Kızılay’dan 2 bin 50 adet çadır aldıklarını bildirmişti.

Haluk Levent, Twitter hesabındaki paylaşımla, ‘çadırları kimden satın almalıyız’ gibi bir lükse sahip olmadıklarını ve yaptıkları her işlemin ‘doğru’ olduğunu belirtti.

Levent, şunları kaydetti:

“Biz o akşam herkes can derdinde soğuktan donarken ‘Bu çadırları satın almalı mıyız ya da almamalı mıyız?’ lüksüne sahip değildik olamazdık da. Ve satın alıp bölgeye gönderdik. Yaptığımız her işlem kanuni ve doğru. Sonra öğrendik. Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş. Kızılay’ın alt iştiraki olan tüzel kişilikmiş. Kızılay da bu şirketten çadırları faturalı satın alıyorlarmış Ahbap da aynı yöntemle toplanan bağışlarla bu şirketten satın alma gerçekleştirmiştir. Zaten sitelerinde açıklama bulunuyor.”