Hande Fırat, Şahan Gökbakar'a cevap verdi verdiği cevap olay oldu

Gazeteci Hande Fırat ve Komedyen Şahan Gökbakar arasında konut tartışması sürüyor. Şahan Gökbakar'a Hande Fırat çok sert bir yanıt verdi.

Hande Fırat, Şahan Gökbakar'a cevap verdi verdiği cevap olay oldu
Yayınlanma Tarihi : 25 Nisan 2022 14:29

Türkiye'de son dönemde ev fiyatları hiç olmadığı kadar yüksek. Konut satış fiyatlarına bakıldığında Avrupa'daki çok sayıda ülkenin aksine Türkiye'de konut fiyatlarının beklenmedik bir şekilde yükselişte olduğu görüldü.

Bu durum Hürriyet yazarlarından Hande Fırat'ın da dikkatini çekmişti. Şahan Gökbakar ile polemik yaşamasına neden olan o konu halen sürüyor. Bu kez Hande Fırat, Şahan Gökbakar tarafından gösterilen tepkiye yanıt verdi.

Duvar'da yer alan habere göre; Hande Fırat, Twitter hesabından, "Ev fiyatları ve kiralar !!! Niye bu kadar yüksek ? Yanıtlarınızı bekliyorum" paylaşımı yaptı.


Şahan Gökbakar ise Fırat'ın bu paylaşımını alıntılayarak espritüel bir dille, "Ben de çok şaşırdım gerçekten...Şaşkınım şu an! Neden bu kadar yüksek hakikatten? Yanıtları bekliyorum, ama nolur saçma sapan ekonomi berbat, Araplar ev alıyor, enflasyon yüzde 140 falan diye deli saçması şeyler yazmayın arkadaşlar! Neden yüksek ya deliriceeem?!? Ayılmanızı bekliyorum" ifadelerini kullandı. 

HANDE FIRAT'TAN ÇOK AĞIR CEVAP!

Son dönemde muhalif çıkışlarıyla gündemden düşmeyen Şahan Gökbakar'a Hande Fırat çok sert bir yanıt verdi. Şahan Gökbakar'ın ne yanıt vereceği şimdiden merak konusu olurken Hande Fırat cevabıyla olay olmayı başardı.

Hande Fırat sosyal medya hesabından Şahan Gökbakar'a şunları söyledi.

"Sevgili Şahan baya eski tanışıyoruz. Kaçırdıysan dün programda tartıştık. Gelen yorumları okuyorum. Keşke sen de atsaydın. Çıkan sonuçları merak edersen; hammadde yüksek, enflasyon yüksek, arz yetersiz, kriz dönemlerinde en yüksek artış konutta oluyor. Kiralara tüm bunların yanısıra uçan ev sahibi isteklerini de ekleyebilirsin." 

BU BİR İLK DEĞİL

Öte yandan Şahan Gökbakar'ın polemik konusu olması yeni değil. Daha öncede Habertürk yazarı ve Habertürk programcısı Fatih Altaylı ile Şahan Gökbakar polemik yaşamıştı. Yaşanan tartışma sonrasında Şahan Gökbakar siyaset düşünmediğini açıklamıştı.