Hande Karacasu kimdir? Sessiz istila filminin perde arkası

Sessiz istila filmi dün gündeme oturdu. Hande Karacasu hakkında ise araştırılma yapılmaya başlandı

Hande Karacasu kimdir? Sessiz istila filminin perde arkası
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 15:24

Dün Türkiye'deki sığınmacı sorununu ele alan bir film yayınlandı. Yayınlanan film büyük tartışmalara yol açtı. Muhalefet tarafından büyük ilgi gören film Aydınlık tarafından sert sözlerle eleştirilmişti. Hande Karacasu medyada yer alan haberlerin ardından gözaltına alındı.

Gözaltına alınma haberi sonrası Hande Karacasu'nun arkasındaki güçte belli oldu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada söz konusu filme kendisinin destek olduğunu ve bütçesini de kendisinin karşıladığını belirtti.

Hande Karacasu tarafından açılan youtube kanalında Ümit Özdağ'ın daha önce de konuk olduğu görülüyor. Filmin kısa sürede sosyal medyada gündem olması da zaten organize bir hareketin göstergesi.

hande-karacasu.jpg

GÖZALTI SONRASI FİLMİN İZLENME SAYISI DÖRT KATINA ÇIKTI

Öte yandan Hande Karacasu'nun gözaltına alındığının duyurulması sonrası filmin izlenme sayısı dört katına kadar çıktı. Film gözaltı haberi öncesi 500 bin kişi tarafından izlenmişti. Gelen gözaltı haberleri sonrası film 2 milyon kişi tarafından izlendi..

hande-karacasu-001.jpg

SERBEST BIRAKILDI

Gelen son bilgilere göre ise Hande Karacasu ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Serbest bırakılır bırakılmaz da CHP destekçisi Merdan Yanardağ'ın televizyon kanalı olan TELE1' e konuk oldu.

Hande Karacasu hakkında açık kaynak aramalarında herhangi bir bilgiye ulaşılmazken Hande Karacasu'nun Zafer Partisi ile hareket ettiği biliniyor.

Zafer Partisi son dönemde göçmen karşıtı politikalarıyla biliniyor.