Kastamonu'da Şiddetli Yağış, İlçeleri Kent Merkezine Bağlayan Köprüyü Yıktı

Kastamonu genelinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Cide ve Şenpazar ilçelerini il merkezine bağlayan kara yolundaki geçici menfez köprüler, çayın debisinin artması sonucu zarar gördü.

Kastamonu'da Şiddetli Yağış, İlçeleri Kent Merkezine Bağlayan Köprüyü Yıktı
Yayınlanma Tarihi : 26 Haziran 2022 01:53

Kastamonu'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çayın debisi arttı. Çay debisinin artması sonucu Cide ve Şenpazar ilçelerini şehir merkezine bağlayan geçici köprüler yıkıldı. İlçelerden kent merkezine ve kent merkezinden ilçelere ulaşım Azdavay Sabuncu ve Valay köyleri üzerinden sağlanıyor.

Anadolu Ajansı'ndan Özgür Alantor'un haberine göre; Cide ve Şenpazar ilçelerini il merkezine bağlayan kara yolunun Azdavay Derelitekke mevkisinde, Şehriban Çayı üzerinde bulunan ve yenisi yapılmak üzere bir süre önce yıkılan köprünün yerine ulaşım, menfezlerden oluşturulan geçici köprüyle sağlanıyordu.

Kentte etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çayın debisinin artması sonucu menfezler zarar gördü, yol ulaşıma kapandı. İki ilçeye ulaşım, tali yol olarak kullanılan Azdavay Sabuncu ve Valay köyleri üzerinden sağlanıyor.

Bölgede önlem alan jandarma ekipleri, sürücüleri tali yola yönlendiriyor. Karayolları Kastamonu Bölge Müdürlüğü ekipleri de yolu tekrar ulaşıma açmak için çalışma yürütüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı