Malatya depremi sonrası Naci Görür yine uyardı! Ben söylemiştim

Malatya'da meydana gelen depremin ardından Naci Görür yine uyarısını tekrarladı. Daha önceden depremi bilen Naci Görür neler söyledi?

Malatya depremi sonrası Naci Görür yine uyardı! Ben söylemiştim
Yayınlanma Tarihi : 10 Nisan 2022 11:33

Bugüne kadar yaptığı yorumlarla dikkat çeken Naci Görür, Malatya'da meydana gelen depremin ardından açıklamalarda bulundu. Daha önceden yaptığı uyarı ile dikkat çeken Naci Görür yine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından Malatya depremi sonrası açıklamalarda bulunan Naci Görür, uyarılarını yineledi.

Halk TV'de yer alan habere göre; Naci Görür, Malatya depremi sonrası şu açıklamaları yaptı.

Bilim Akademisi üyesi ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Malatya Pütürge’de meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrasında sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Görür’ün açıklamaları şöyle:

“Arkadaşlar, Malatya- Pütürge/Tekederesi yöresinde 5,2’lik deprem oldu. Daha önce, 12/11/2021’de de burada 4,8 deprem olmuştu. Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan- Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım. Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama yerel yöneticilerin dikkatli olup ‘Risk Azaltma Planlarını’ hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır. Sevgiyle.”