Meteoroloji Açıkladı! Kış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlere göre yurtta pazar gününe kadar yağış beklenmiyor ancak yeni haftayla birlikte hava sıcaklıkları düşüşe geçecek ve yağışla birlikte serin hava yurt genelinde etkili olacak.

Meteoroloji Açıkladı! Kış geliyor
Yayınlanma Tarihi : 21 Ekim 2021 19:33

Tele1 Tarafından yayınlanan habere göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair yeni tahminlerini açıkladı. Buna göre Mevsim normallerinde seyreden sıcaklıkların birkaç gün içinde yurt genelinde düşüşe geçmesi bekleniyor. Öte yandan Pazar günü yurda giriş yapacak olan yağış, pazartesi günü etki alanını da genişletecek. Ayrıca İstanbul’da bugün 19 dereceye yaklaşan sıcaklık değerleri pazartesi günü 14 derecenin altına kadar inecek.

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer pus ve sisin hakim olacağı bildirildi.

Hava sıcaklıkların sert bir düşüşe geçeceği bildirilirken önümüzdeki haftalardan itibaren kış şartlarının hakim olacağı tahmin ediliyor..