Meteorolojiden Bazı İller İçin Gök Gürültülü Sağanak ve Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinde, Batı Karadeniz ile Samsun, Sakarya, Konya, Karaman, Niğde, Isparta, Antalya, Adana, Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ta kuvvetli yağış ve fırtına tahmininde bulundu.

Meteorolojiden Bazı İller İçin Gök Gürültülü Sağanak ve Fırtına Uyarısı
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 17:12

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden (MGM) yapılan açıklamada, yarın yurdun Batı Karadeniz illerinde, İç Anadolu ve çevresinde ve Güneydoğu'da sağanak, gök gürültülü sağanak ve fırtına beklediğini açıkladı.

Anadolu Ajansı'ndan Fırat Taşdemir'in haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz ile Sakarya ve Samsun'un batısında beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanakların yerel kuvvetli, Bartın geneli ile Zonguldak'ın doğusu ve Kastamonu'nun kuzeybatısında yer yer çok kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Konya'nın güneyi, Karaman, Niğde, Isparta, Antalya'nın doğusunun iç kesimleri, Adana'nın kuzey kesimleri, Mersin'in iç kesimleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın güneydoğusunda yarın öğleden sonra ve akşam saatlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanakların da yerel kuvvetli olması öngörülüyor.

Güneydoğu Kesimlerinde Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtına Uyarısı

Rüzgarın yarın sabah saatlerinde Bitlis ve Van'ın güneyi, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde, zamanla Mardin'in doğusu, Siirt, Muş, Van, Ağrı çevreleri ile Erzurum'un güneyinde, güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı