Müge Anlı canlı yayında ilk kez itiraf etti! 'Ben de kullanıyorum'

ATV ekranlarında yayınlanan Tatlı ve Sert programının sunucusu Müge Anlı telefonundaki o uygulamayı gösterip uyardı: Bende de var

Müge Anlı canlı yayında ilk kez itiraf etti! 'Ben de kullanıyorum'
Yayınlanma Tarihi : 01 Mart 2023 22:19

ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında kadına şiddet konusu işlendi. Müge Anlı ilk kez kullandığı bir uygulama hakkında itirafta bulundu. 

ATV'de gündüz kuşağında ekran karşısında olan Müge Anlı programda telefonunu çıkarıp içindeki uygulamayı herkese gösterdi. Ünlü gazeteci özellikle kadınlara "Bu uygulama bende de var indirin" önerisinde bulundu.

Kadına şiddet konusunda sert uslubuyla bilinen Müge Anlı şiddet gören kadınları uyardı.

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programını sunan Müge Anlı telefonundaki bir uygulamaya dikkat çekerek tüm kadınlara o uygulamayı önerdi.

Müge Anlı'nın bahsettiği uygulamayı hem IOS hem de Android'de indirip kullanmak mümkün.

MÜGE ANLI'NIN KULLANDIĞI UYGULAMA

Ülkemizde ne yazık ki hemen her gün kadınlar şiddete maruz kalmaktadır. Müge Anlı'nın bahsettiği uygulama KADES. KADES uygulaması kadın ve çocukların fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddete karşı korunmasını amaçlayan yararlı bir uygulama.

192413709-7.jpg


KADES ÜCRETLİ Mİ?

KADES uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulamadır. 

KADES UYGULAMASI NASIL ÇALIŞIYOR

Uygulama sadece akıllı telefonlarda çalışıyor. Akıllı telefon kullanıcısı bir kadın veya çocuk, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanıyor.

CUMHURİYET