Muhalif kanallara ceza yağmuru! RTÜK'ten Halk TV, Tele 1 ve KRT’ye Sedat Peker cezası!

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Halk TV, KRT ve TELE1'e kesilen cezalara isyan etti.

Muhalif kanallara ceza yağmuru! RTÜK'ten Halk TV, Tele 1 ve KRT’ye Sedat Peker cezası!
Yayınlanma Tarihi : 06 Ekim 2022 14:56

RTÜK'ün muhalif kanallara yönelik cezaları devam ediyor. Halk TV, KRT ve TELE1'e ceza kesildi. Karara RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla tepki gösterdi.

İlhan Taşçı şunları yazdı.

"RTÜK Albayrak ve Taşkesenlioğlu’nun avukatlığına soyundu. Sedat Peker’in Serhat Albayrak ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na ilişkin iddialarının tartışıldığı programlar nedeniyle Halk TV’ye 2, Tele 1’e 2, KRT’ye de 1 ceza verdi. Gerekçe küçük düşürülmüşler!

RTÜK’ün Halk TV, Tele 1 ve KRT’ye oy çokluğuyla verdiği % 3 para cezası kararının dayandırıldığı gerekçe Sedat Peker’in iddialarını televizyonda tartışarak Serhat Albayrak ve Zehra Taşkesenlioğlu’nun “küçük düşürülmesi”! Güler misin ağlar mısın!

RTÜK’ün savundukları bitmedi. “İzmir’in kurtuluşunda tek kurşun atmadık” diyen İsmail Kahraman da korunup kollanan şahıslardan. Nihat Sırdar’ın programında bu sözleri eleştirip Cuma Hutbesinde Atatürk'e  yer verilmemesine tepki nedeniyle de Kafa Radyo’ya % 3 idari para cezası.

Haklarında iddialar ithamlar bulunanlarla ilgili her zaman aklanma olanağı mevcutken ve iddiaları araştırması gereken yargıyken RTÜK’ün harekete geçmesi hayli manidar! Zehra Taşkesenlioğlu’nun polis koruma sayısı arttırılmıştı üstüne bir de RTÜK koruması geldi!"

Kaynak: Duvar.com.tr