Müküs Çayı'na Düşen Hemşire Eyüp Güneş İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Siirt'in Pervari ilçesinde, piknik yaptıkları sırada Müküs Çayı'na düşen hemşire arkadaşını kurtarmak için girdiği çayda akıntıya kapılarak gözlerden kaybolan hemşire Eyüp Güneş'i arama çalışmaları devam ediyor.

Müküs Çayı'na Düşen Hemşire Eyüp Güneş İçin Arama Çalışmaları Devam Ediyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Temmuz 2022 01:02

Siirt'in Pervari ilçesine bağlı Beğendik beldesi yakınlarında 11 Haziran Cumartesi günü piknik yapmaya gittiği Müküs Çayı yatağında suya düşen hemşire arkadaşını kurtarmak için atladıktan sonra bir daha haber alınamayan hemşire Eyüp Güneş için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Anadolu Ajansı'ndan Fecri Barlık'ın haberine göre; Beğendik beldesi yakınlarında 11 Haziran'da ayağı kayarak Müküs Çayı'na düşen İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli hemşire Halime Timurtaş'ı kurtarmak için suya giren ancak akıntıya kapılan Güneş'in bulunması için Diyarbakır Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma, Hakkari Jandarma Arama ve Kurtarma, AFAD ve UMKE'den oluşan ekipler görev yapıyor.

Su altı ve üstünde arama gerçekleştiren ekipler, Müküs Köprüsü ile Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali bölgelerinde Güneş'e ulaşmaya çalışıyor.

 

Kaynak:Haber Kaynağı