Nagehan Alçı: Tarkan'ın Geççek Şarkısı Erdoğan'ın Oylarını Artıracak

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya göre Tarkan'ın son şarkısı AKP ve Erdoğan'ın oylarını artıracak.

Nagehan Alçı: Tarkan'ın Geççek Şarkısı Erdoğan'ın Oylarını Artıracak
Yayınlanma Tarihi : 18 Şubat 2022 16:02

Tarkan tarafından yazılan son şarkı ortalığı karıştırdı. İktidar ve muhalefet arasında büyük tartışmaya neden olan şarkı aslında salgını anlatıyor. Ancak bir çok kişi şarkıya siyasi anlam çıkardı.

Habertürk yazarlarından Nagehan Alçı'da twitter hesabından bir paylaşım yaparak Tarkan'ın yeni şarkısını Muharrem İnce mitinglerine benzetti.

CHP'nin 2018 yılındaki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce topladığı kalabalıklar ve coşkulu mitinglerle dikkat çekiyordu. Nagehan Alçı'ya göre o  coşkulu mitingler Erdoğan'ın oy toplamasına neden oldu ve AKP kitlesi kenetlenmeyi başardı. Nagehan Alçı'ya göre Tarkan'ın şarkısıyla da kaybetmeye yakın olan AKP kitlesi kenetlenerek yeniden AKP'de toplanacak.. 

İşte Nagehan Alçı'nın o paylaşımları..

1) Tarkan’ın “Geççek” klibini iki kere izledim. Sevdiğim bir sanatçı olan Tarkan-bilmeden-Recep Tayyip Erdoğan’a faydalı olacak bir iş yapmış, RTE’den kopan ama ortada kalan kararsızları yeniden RTE çatısı altında toplama işlevinde bir şarkıya imza atmış.

2) “Geççek” şarkısını Muharrem İnce’nin 24 Haziran 2018 öncesi muazzam kalabalık olan İstanbul ve İzmir mitinglerine benzettim. Bu iki miting de Tayyip Erdoğan’ın oyunu artırmıştı. “Geççek” Cumhur ittifakı tabanında aynı etkiyi yaratacak bir klip.