Ordu'da İçinde Akademisyenlerin olduğu Midibüs Devrildi: 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 19 Yaralı

Ordu'da dekan, akademisyenler ve ailelerini taşıyan midibüsün, virajı alamayarak devrildi. Kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 19 kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Ordu'da İçinde Akademisyenlerin olduğu Midibüs Devrildi: 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 19 Yaralı
Yayınlanma Tarihi : 26 Haziran 2022 02:00

Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin düzenlediği etkinliğe katılmak üzere kente gelen dekan, öğretim görevlileri ve ailelerinin bulunduğu midibüs, Gölköy ilçesinde devrildi. Kaza sonucu araçta bulunan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz, olay yerinde hayatını kaybederken, araç içerisindeki 2'si ağır 19 kişi yaralı olarak hastanelere sevk edildi. 

Anadolu Ajansı'ndan Hayati Akçay'ın haberine göre; Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesince dün organize edilen "27. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı"na katılmak üzere kente gelen dekan ile öğretim görevlilerine yönelik kültür ve turizm gezisi düzenlendi.

Akademisyenler ve ailelerini taşıyan Ahmet S. yönetimindeki 52 DA 835 plakalı Ordu Üniversitesine ait midibüs, Gölköy ilçesi Ulugöl Cihadeyi Mahallesi mevkisinde virajı alamayarak devrildi.

Kazada, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz, olay yerinde hayatını kaybetti.

Çevredeki hastanelere sevk edilen 2'si ağır 19 kişinin tedavisi ise sürüyor.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, gazetecilere, çeşitli üniversitelerin ilahiyat fakülteleri dekanlarının, Ordu Üniversitesindeki program vesilesiyle dün kente geldiğini söyledi.

Katılımcılar için bugün de Gölköy ilçesindeki Ulugöl Tabiat Parkı'na gezi organize edildiğini belirten Sonel, bölgeye 2 kilometre kala aracın teknik bir sebeple freninin boşalması sonucu kazanın meydana geldiğini aktardı.

Kazada hayatını kaybeden Prof. Dr. Sıddık Korkmaz'a Allah'tan rahmet dileyen Sonel, kaza nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını vurguladı.

Kaynak:Haber Kaynağı