Prof. Dr. Haluk Özener'den Marmara'daki deprem sonrası önemli uyarı!

Marmara bölgesindeki deprem tehlikesi devam ediyor. Fay hareketliliği bölgeyi diken üstünde tutarken bilim insanları da uyarılarda bulunuyor. Marmara'da meydana gelen son deprem sonrası Prof. Dr. Haluk Özener uyardı.

Prof. Dr. Haluk Özener'den Marmara'daki deprem sonrası önemli uyarı!
Yayınlanma Tarihi : 01 Mayıs 2022 14:11

Marmara Denizi'nde sabah saat 06.35'te, 3.4 büyüklüğünde bir deprem  meydana geldi. Depremin şiddeti oldukça hafif olduğu için herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. Ancak deprem sonrası CNN Türk yayınına konuk olarak gazeteci Hakan Çelik'in sorularına yanıt veren Prof. Dr. Haluk Özener, Marmara bölgesi için oldukça kritik uyarılarda bulundu.

Canlı yayında Prof. Dr. Haluk Özener '' Türkiye'nin yüzde 92'si, nüfusumuzun ise yüzde 95'inin tehlike altında olduğunu '' açıklamasında bulundu.

Marmara bölgesinde şimdiye dek yaşanan en büyük depremle de ilgili bilgi veren Prof. Dr. Özener 1509 yılında meydana gelen depremin şiddetinin 8 civarında olduğunu belirterek bu depremin  Mısır'dan bile hissedilen 'Küçük kıyamet' olduğunu belirtti.

Sabah saatlerinde meydana gelen deprem Balıkesir'de gerçekleşmiş ancak Marmara genelinde hissedilmişti. Söz konusu deprem olası büyük İstanbul depremini akıllara getirmişti.