Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinde Flaş Gelişme! Şüpheliler için yeni karar

Bursa'da yakalanan Seccad Y. ile Kovid-19 testi pozitif çıktığı için karantinada tutulan şüpheli, Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinde Flaş Gelişme! Şüpheliler için yeni karar
Yayınlanma Tarihi : 10 Şubat 2022 19:04

Ece Erken'in de eşi olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Türkiye'nin konuştuğu bu cinayette flaş gelişmeler yaşanıyor. Gözaltına alınan iki şüpheli için flaş bir karar alındı. 

İSTANBUL (AA) - Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun 27 Ocak'ta Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı'nda uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma kapsamında Bursa'da yakalanan Seccad Y. ile Kovid-19 testi pozitif çıktığı için karantinada tutulan şüpheli adliyeye sevk edildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince cinayete ilişkin çalışmalarda bugüne kadar 18 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 8'i, 7 Şubat'ta sevk edildiği adliyede tutuklanırken 8 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Önceki gün, Bursa'da yakalanan Seccad Y. ile Kovid-19 testi pozitif çıktığı için karantinada tutulan şüpheli, işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi'ne gönderildi.

Olay

Aralarında alacak meselesi bulunan iki grup, 27 Ocak gecesi Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı'ndaki restoranda görüşmek üzere bir araya gelmiş, çıkan tartışmada silahla ateş açılmıştı.

Olay sırasında gruplar arasında aracılık yaptığı öğrenilen avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile şoförü Murat B. silahla vurulmuştu. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu, hayatını kaybetmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı