Sedef Kabaş’ın Duruşma tarihi belirlendi

Hakkında 11 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanan Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak.

Sedef Kabaş’ın Duruşma tarihi belirlendi
Yayınlanma Tarihi : 16 Şubat 2022 00:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan ve sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Sedef Kabaş'ın hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu.

Sözleri büyük tartışma yaratan Sedef Kabaş'a zincirleme suç nedeniyle iddianame hazırlanmıştı. İddianame mahkeme tarafından kabul edilmişti. İhlas Haber Ajansı muhabirleri İrem Demir ve Sema Demir, Sedef Kabaş'ın yargılandığı davayla ilgili son gelişmeleri derledi. Buna göre Hakkında 11 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanan Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak.

Bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 10 sayfalık iddianamede, Kabaş'ın zincirleme şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle "Cumhurbaşkanına hakaret" ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri dolayısıyla ise "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçlarından 4 yıl 1 aydan 11 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

İddianame, gönderildiği İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

Mahkeme, yaptığı değerlendirmede Kabaş'ın avukatının yaptığı tutukluluğa itiraz talebini reddetti. Şüpheli Sedef Kabaş 11 Mart günü 09.45'te hakim karşısına çıkacak.

Kaynak:Haber Kaynağı