Sözleri başına iş açtı! İsmail Saymaz'a soruşturma başlatıldı

İsmail Saymaz'ın Halk TV ekranındaki sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı..

Sözleri başına iş açtı! İsmail Saymaz'a soruşturma başlatıldı
Yayınlanma Tarihi : 30 Ağustos 2021 20:29

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'u ziyaret etmiş ve bu ziyarette bir kadın kendisine çocuğuma dokunma diyerek tepki göstermişti.

O görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuş ve CHP'li yorumcular Çorum'daki bu olaya isyan etmişlerdi.

Çorum'da Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren kadın öte yandan Sabah gazetesine açıklamalarda bulunmuş ve Kılıçdaroğlu'na HDP ile ittifak yapıyorlar diye tepki gösterdiğini ifade etmişti.

İsmail Saymaz'da Çorumlu vatandaşı eleştirmiş ve çok ağır ifadeler kullanmıştı. Yeniçağ'da yer alan habere göre İsmail Saymaz hakkında bir soruşturma başlatıldı:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, gazeteci İsmail Saymaz'ın Halk TV'de bir programda bir kadın hakkındaki ifadelerinin "nezaket ve vicdan sınırlarını" zorladığını öne sürerek, program hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Gazeteci Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çorum gezisinde “Nasılsınız, iyi misiniz” sorusuna “Sakın çocuğuma dokunma. Haydi yürü, yürü” cevabını veren kadına tepki göstermiş,  “Sayın Kılıçdaroğlu’na git buradan deyip çocuğuma dokunma diyor. Asıl senin o çocuğa dokunmaman lazım, bu devlet devlet olsa o çocuğu senden alması lazım” diye konuşmuştu.

SAYMAZ'IN SÖZLERİ HAKARET SAYILDI

RTÜK Başkanı Şahin, “Bir anne hakkında TV’de çocuğunun elinden alınmasına varacak kadar nezaket ve vicdan sınırlarını zorlayan ifadeler kullanıldı, hakaret edildi. Bir anneye, bir kadına yönelik hakaret ve sözlü psikolojik şiddet içerikli yayın nedeniyle program hakkında inceleme başlatılmıştır” dedi.

Kaynak: YENİÇAĞ