Türkiye Aile Destek Programı'na Başvuran 12 Ay Süreyle Maddi Yardım Alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, başvuruları başlayan Türkiye Aile Destek Programı kapsamına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başvuran 12 ay süreyle aylık 5 bin 400-7 bin 200 lira maddi yarım alacak.

Türkiye Aile Destek Programı'na Başvuran 12 Ay Süreyle Maddi Yardım Alacak
Yayınlanma Tarihi : 27 Haziran 2022 23:45

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Türkiye Aile Destek Programı'na ilişkin detayları paylaştı. Bakan Yanık, daha önce destek alamamış kişilerinde başvurarak 12 ay süreyle gelir durumuna göre aylık 5 bin 400-7 bin 200 lira maddi yarımdan yararlanacaklarını açıkladı. 

Anadolu Ajansı'ndan Selma Kasap'ın haberine göre; Bakan Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından "15 milyar liralık ilave bütçeye sahip ve 12 ay süreyle devam edecek olan Aile Destek Programı'nın ilk ödemesini temmuz ayında yapacakları" yönündeki açıklamasının ardından Twitter adresinden programın detaylarını paylaştı.

Derya Yanık, paylaşımında, "12 ay süreyle ödenecek olan, gelir durumuna göre yıllık 5 bin 400-7 bin 200 lira maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşlarımız da faydalanabilecek. Türkiye Aile Destek Programı'na başvurular başladı." ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 4 milyon haneye bir yılda 15 milyar liralık maddi destek sağlanacağını bildiren Yanık, şunları kaydetti:

"Ödemeler 12 ay boyunca süreli ve aylık olarak yapılacak. Bugünden itibaren e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza giderek başvurabilirsiniz. Hiçbir sosyal yardımdan faydalanamayan vatandaşlarımız da başvuru yapabilecek. İlk destek ödemesi Kurban Bayramı'ndan önce hesaplarda."

Kaynak:Haber Kaynağı