Türkiye'den Mali'deki 132 Kişinin Hayatını Kaybettiği Terör Saldırısına Kınama

Dışişleri Bakanlığı, Mali'nin Bandiagara bölgesinde 132 sivilin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısını kınadı, hayatını kaybedenlere taziyede bulundu.

Türkiye'den Mali'deki 132 Kişinin Hayatını Kaybettiği Terör Saldırısına Kınama
Yayınlanma Tarihi : 22 Haziran 2022 00:39

Dışişleri Bakanlığı, Mali'nin Bandiagara bölgesinde düzenlenen terör saldırısını kınayan yazılı bir açıklamada bulundu. Bakanlık, hain terör saldırısında hayatını kaybeden 132 sivil için derin üzüntülerini de kaleme aldı.

Anadolu Ajansı'ndan Fuat Kabakcı'nın haberine göre; Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bandiagara bölgesinde düzenlenen terör saldırısında 132 sivilin yaşamını yitirmesinden derin üzüntü duyulduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin aileleri ile dost ve kardeş Mali halkına içten taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Mali hükümetinden dün yapılan açıklamada, 18'i 19 Haziran'a bağlayan gece, Bangdiagara bölgesindeki Bankass ilçesine bağlı Dianweli, Diallassagou ve Deguessagou köylerine Mağrip El Kaidesi'ne (AQIM) bağlı Katiba Macina terör örgütü tarafından saldırı düzenlendiği belirtilmiş, saldırılarda 132 sivilin yaşamını yitirdiği aktarılmıştı.

Mali Cumhurbaşkanlığından gün içinde yapılan açıklamada ise saldırıda hayatını kaybedenler için bugünden başlayacak şekilde 3 günlük ulusal yas ilan edildiği duyurulmuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı