Uğur Dündar yıllar sonra o adamı neden dövdüğünü itiraf etti..

TELE1 canlı yayınında Uğur Dündar, Türk medya tarihine damgasını vuran "Bezmenler" kavgasının perde arkasını yıllar sonra itiraf etti..

Uğur Dündar yıllar sonra o adamı neden dövdüğünü itiraf etti..
Yayınlanma Tarihi : 05 Ekim 2021 17:46

Uğur Dündar yine yaptığı açıklamalarla ses getirmeyi başardı. Yıllar sonra herkesin çok merak ettiği bir detayı Uğur Dündar paylaştı.. 

Merdan Yanardağ'ın sahibi olduğu TELE1'de yayınlanan Anında Manşet programının konukları gazeteci Uğur Dündar, İstanbul Belediye Meclis Üyesi Dr. Taylan Yıldız, "pqueen" ismiyle bilinen Pelin Baynazoğlu, "BGY" ismiyle bilinen Ömer Serdar Özkan ve Kenan Sürmeli gibi isimler oldu..

Programda Pelin Baynazoğlu, Dündar'a yıllar sonra meşhur olan 'Bezmenler' olayını sordu.. 


Uğur Dündar ise yıllar sonra o olayı şöyle anlattı:

Biz mikrofonu sadece insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diye kullanırız. Amerika'daki o müessif olayda da bize saldıran kişiye mikrofonu uzattım. Buyrun kardeşim içinizden ne geliyorsa anlatın, biz de olduğu gibi yayınlayalım dedim. Ama o konuşmak, kendisini ifade etmek yerine bana saldırmayı yeğledi. Benden önce birlikte çalıştığımız değerli emekçi kardeşime saldırmak istedi. Ben de kendisini durdurdum. Meşru savunma anlamında kendimi korudum. Ama iyi korumuşum... Bir de bizim mesleğimizin mensuplarına saldırmak özellikle spor haline geldi. Bir defa sosyal anlamda linçleri yaşamakla birlikte fiziksel saldırılar da başladı. Sanki şiddete maruz kalmak gazetecinin kaderiymiş gibi algılandı, algılanıyor. Bir defa da gazeteci kendini savunmuş olsun. Boyumuzla, posumuzla neden dayak yiyelim ki? Meşru savunma diye bir durum var. Bundan dolayı çok üzüldüm. Saldıran kişi de orada çalışan bir insan...

Peki NE OLMUŞTU ?

ODA TV'nin geçtiği habere göre: Usta gazeteci Uğur Dündar, yolsuzluktan yargılanan kaçak iş insanı Halil Bezmen'i bulabilmek için Aralık 1994'te evine gitmişti. Dündar o dönem Arena programını yapıyordu. Dündar, Halil Bezmen'in Connecticut'taki evinde görevli Remzi Çelik ile yumruklaşınca yaklaşık 12 saat gözaltında kalmıştı. Olayın ardından Çelik'in burnu kırılmıştı.

Geçen yıllarda ortaya çıkan video sosyal medyada çok konuşuldu. Videonun Japoncaya çevrilmiş versiyonları da bulunuyor.