Ukrayna'daki Türkler Sesini Duyurmaya Çalışıyor. Rasim Gökakın onların sesi oldu

Rusya tarafından başlatılan Ukrayna savaşı sadece Ukrayna vatandaşlarını değil Ukrayna'da bulunan Türk vatandaşlarını da etkiledi. Rasim Gökakın'da onlardan biriydi.

Ukrayna'daki Türkler Sesini Duyurmaya Çalışıyor. Rasim Gökakın onların sesi oldu
Yayınlanma Tarihi : 01 Mart 2022 18:23

Rusya tarafından başlatılan savaş Ukrayna'da binlerce kişiyi mağdur etti. On binlerce kişi evini kaybetti. İşini kaybedenler oldu. Okumak için Ukrayna'da bulunan binlerce Türk öğrenci de mağdur oldu.

Rusya'nın başlattığı saldırılar 400 binden fazla kişinin Ukrayna'yı terk etmek zorunda kaldı. Ukrayna'da hala tahliye edilmeyi bekleyen Türkler var.

Rasim Gökakın'da onlardan biriydi. Kendisi dün itibariyle Türkiye'ye geri dönüş yaptı. Ancak Ukrayna'daki Türkler'i unutmadı.

Birbirleriyle iletişim kurabilsinler diye bir Telegram grubu oluşturdu. Ukrayna'daki Türklerin sesi oldu. Yüzlerce kişi bu grupta son yaşanan durumları paylaşırken aynı zamanda yaşadıkları sıkıntılara yer veriyorlar. 

Rasim Gökakın amacının zor durumda kalan insanların birbiriyle daha hızlı iletişim kurmalarını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Gruba katılmak için t.me/ukraynaturkleri tıklayın

Öte yandan Rasim Öztekin bu mesajını bir video mesaj yayınlayarak da duyurdu... O videoyu Ulusal Post Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te kişisel youtube kanalından yayınladı..