Ukrayna'dan Ayrılan Türk Vatandaşlarının Romanya Sınırındaki Yürek Burkan Görüntüleri

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırıların ardından Türk yetkililer bölgedeki Türk vatandaşlarının tahliyesi için girişimlere başladı.

Ukrayna'dan Ayrılan Türk Vatandaşlarının Romanya Sınırındaki Yürek Burkan Görüntüleri
Yayınlanma Tarihi : 27 Şubat 2022 16:55

Rusya binlerce insanı yerinden yurdundan hatta hayallerinden etti. Ukrayna'ya saldıran Rusya binlerce Türk öğrenci ve iş adamının da bu ülkeden ayrılmasına neden oldu. Mağdur olan Türk vatandaşlarının tahliyeleri devam ederken Romanya sınırına ulaşan bir Türk konvoyundaki vatandaşların görüntüleri yayınlandı.

Kalplerindeki acı yüzlerine yansıyan vatandaşlar yaşadıklarını anlattılar. İhlas Haber Ajansı bölgeden gelişmeleri an ve an takip ederken Türk vatandaşlarının tahliyesi ise tüm hızıyla devam ediyor.

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırıların ardından Türk yetkililer bölgedeki Türk vatandaşlarının tahliyesi için girişimlere başladı. Ukrayna'nın Odessa kentinden otobüslerle Türkiye'ye doğru yola çıkan Türk konvoyu Romanya sınırına ulaştı.

Rusya'nın Ukrayna'ya düzenlediği saldırılar şiddetlenerek devam ederken, ülkede savaş hattında mahsur kalan Türk vatandaşlarının tahliyesi son hızıyla devam ediyor.

Kafileler halinde planlı bir şekilde Ukrayna'nın Odessa kentinden Türkiye'ye yola çıkan Türk konvoyunun ilk kafilesi, Romanya sınıra yakın bir bölgede durdu. Konvoydaki Türk vatandaşları otobüslerden inerek, 6-7 kilometre yürüdükten sonra Romanya sınırına ulaşarak pasaport kontrol noktasına vardı.

Polis eşliğinde gerçekleşen ilerleyişte herhangi bir sorun yaşanmazken, ülkeye varan kafilenin Romanya'dan Türkiye'ye feribotla ulaşması bekleniyor. Vatandaşlar, feribot ile yolculuk için gerekli hazırlıkları yaparken, feribot yolculuğu henüz başlamayan Türk kafilesini tedirgin bekleyişi ise devam ediyor.

Öte yandan Ukrayna'da, 24 Şubat'ta başlayan ve yoğun bir şekilde devam eden saldırılar sonrasında ülkede yaşadığı düşünülen 20 bin Türk vatandaşı için Türk yetkililer tarafından çalışmalar başlatılmıştı. Çalışmalar kapsamında ise Türk vatandaşları kafileler halinde Ukrayna'dan tahliye edilmeye başlanmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı