Türkiye'de Bilinmiyor Ancak Omega 7 Kaynağı! Avrupa ve Asya'da Bol Bol Tüketiliyor...

Türkiye'de Bilinmiyor Ancak Omega 7 Kaynağı! Avrupa ve Asya'da Bol Bol Tüketiliyor...

Avrupa'da, Çin'de ve Rusya'da kremleri bile yapılan o gıdanın deva olmadığı bir şey yok. Tek tanesi bile şifa olan bu meyvenin sırları ortaya çıktı. Bilim insanlarını şaşkına çeviren meyvenin içinde yok yok...

Uzak Doğu ülkelerinde yoğunlukla tüketilen yabani iğde, içerisinde Omega 7 bulunduruyor. Antioksidan olan bu gıda sayesinde hem cilt problemleri geçiyor hem kolajen desteği sağlanıyor hem de kansere karşı bir kalkan oluşturuyor.

Asya'da kremi üretilen bu gıdayı Rus Kozmonotları uzay yolculuklarında güneş radyasyonunun etkisini azaltmak için kullanıyorlar. Mucize meyve olarak adlandırılan bu sarı yabani iğdenin faydaları saymakla bitmiyor.

En büyük etkisi cilde

Omega 7 içeriği sayesinde yabani iğde ile cilde ihtiyaç duyduğu her şey sağlanıyor. Özellikle kolajen üretimine olan desteği sayesinde yaşlanmayı geciktiren yabani iğde bir yandan da kırışıklıkları iyileştiriyor. Egzama, ileri derece yanık ve benzeri cilt sorunlarına iyi etki eden yabani iğde, hücre zarlarının fiziksel ve duygusal stresten korunmasında etkilidir. 

Bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Kemik ve dişlere olan etkisinin yanında bağışıklık sistemini de destekleyen yabani iğde, vücuttaki hücreleri onardığı bilinen kolajen üretimine destek olur. Yaralanmalarda daha hızlı iyileşmek adına yabani iğde tüketilebilir.

Yabani iğde suyu sadece kendi başına ya da tıbbi amaçlarla krem halinde tüketilmiyor. Ağaçlarda yetişen bu iğdenin suyu da var. Suyunu tüketen Kişilerin mide ağrılarının geçtiği ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.  Anti-inflamatuar etkisi olan yabani iğde midedeki yanmayı da geçirmektedir. Kaslarda ve eklemlerde ağrı çekenlere de ağrılarını hafifletmede yardımcı olmaktadır.

Alzheimera iyi gelebilir

Şekeri düzenleyen yabani iğdeyi tükettiğinizde kan şekeri de dengeleniyor. Bu sayede de kilo vermeye bir noktada yardımcı olan yabani iğdenin bilinen diğer bir etkisi ise beyne iyi gelmesidir. Özellikle hafızaya iyi geldiği bilinen yabani iğdenin Alzheimera karşı iyi gelebileceği düşünülüyor.

Yan etkileri de var

Ancak yan etkileri de bulunan yabani iğdeyi fazla tüketenlerde cilt hasarlarına rastlanmıştır. Dazla tüketiminde tansiyonu yükseltebilen yabani iğde ayrıca baş ağrısına da yol abçabilmektedir.