Türkiye'de korkutan mutasyon Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sıcak gelişmeyi duyurdu

Mutasyon Türkiye'de var mı yok mu herkes merak ediyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması geldi..

Türkiye'de korkutan mutasyon Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sıcak gelişmeyi duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 29 Ocak 2021 21:21

Koronavirüs vakaları Türkiye genelinde artmaya devam ederken mutasyon konusunda sıcak bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir son dakika açıklaması yaptı. İşte Sıcak gelişmeye ilişkin tüm bilgiler.

Kornavirüs Mutasyonu var mı ? Yok Mu?

Türkiye'de korkulan oldu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile mutasyonlu virüsün 128 kişide görüldüğünü ilan etti. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından "Mutasyon tehdidine karşı dikkatli olmalıyız. Avrupa’daki vaka artışlarının arkasındaki etmenlerden biri virüsün mutasyonlu varyantı'' ifadelerini kullanarak vatandaşları uyardı!

KOCADAN ÇARPICI DEĞERLENDİRME - RESMİ MUTASYONLU VAKA SAYISINI AÇIKLADI..
 
Açıklamalarını sosyal medyadan devam ettiren Fahrettin Koca : Ülkemizde mutasyonlu virüs tespit edilen vatandaş sayısı 128’e yükselmiştir. 17 şehrimizde İngiltere varyantı görüldü." şeklinde uyarılarda bulundu..

Uyarılarını devam ettiren Fahrettin Koca, sözlerini "Virüsün mutasyona uğramış olması şimdilik aşı çalışmalarını etkilememektedir. Ancak yeni mutasyonlar aşı çalışmalarını da zorlayabilir. En büyük silahımız halen maske ve mesafe kuralına uymak." diyerek vatandaşları uyardı..

Sağlık Bakanı tarafından yapılan bu açıklamayla 128 mutasyonlu vaka sayısı olduğu doğrulanmış oldu. Sağlık uzmanları sayının artmasından dolayı endişe ediyorlar.

Bilindiği gibi mutasyonlu olan virüsün bulaşım hızı çok daha hızlı olmaktadır. Bu yüzden mutasyon konusunda uzmanlar vatandaşları uyarıyor ve tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini dile getiriyorlar.