Türkiye'de kullanılacak olan Koronavirüs aşısının yan etkisi var mı? Bilim İnsanları araştırdı ve buldu

Türkiye'nin kullanacak olduğu koronavirüs aşısıyla ilgili yeni gelişme.. CoronaVac aşısının ciddi bir yan etkisi var mı araştırıldı bilim insanları cevabı buldu..

Türkiye'de kullanılacak olan Koronavirüs aşısının yan etkisi var mı? Bilim İnsanları araştırdı ve buldu
Yayınlanma Tarihi : 06 Şubat 2021 22:57

Merak edilen gelişme. Koronavirüs aşısının yan etkileri araştırıldı. Sevindiren haber geldi. Bilim insanları tarafından yürütülen araştırmanın sonuçları da belli oldu..

Türkiye'de uygulanacak olan koronavirüs aşısı hakkında flaş bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada aşının yan etkileri var mı y,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,o,k mu bu konuya değinildi.

Rahatlatan bir haber geldi. Bu kapsamda bilim insanları tarafından yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. İHA tarafından servis edilen haberde ayrıntılar belli oldu.

Yayınlanan haberde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanları tarafından yürütülen 'Sağlık çalışanlarında inaktive Covid-19 aşılanması sonrasında antikor yanıtı ve etkinlik takibi' isimli CoronaVac aşısının güvenlik ve koruyuculuğunun izlenmesi konusundaki bilimsel araştırmada katılımcıların sadece yüzde 1,5'inin sağlık kurumlarına başvurduğu ve hiçbirinin ciddi bir yan etki göstermediği tespit edildi'' ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan gelen son dakika haberine göre : Çin firması Sinovac'tan yapılan açıklamada, koronavirüsü karşı geliştirilen CoronaVac aşısının Çin'de resmi olarak onaylandığını açıkladı. Ayrıca CoronaVac'a Çin'den 'yaygın kullanım onayı' geldiği belirtiliyor. Böylelikle CoronaVac, Sinopharm aşısının ardından ülkede onay alan ikinci korona virüsü aşısı olmuş oldu.

Son dönemde bir çok haberde bilim insanlarının  açıklamalarına yer veriliyor ve çok sayıda halk uzmanı ilgili aşının yan etkileri hakkında bilgi gerektiğini dile getiriyorlardı.

Gerek Manisa'dan gerekse Çin'den gelen açıklamalar Türkiye'de basının da bir anda gündemine oturan haberler arasında yer almayı başardı..

 

İlgili Haberler
Sağlık Haberleri