• BIST 97.149
  • Altın 282,758
  • Dolar 5,7454
  • Euro 6,3899
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 31 °C
  • İzmir 36 °C

Türkiye'den en fazla yatırımcı çeken ülke belli oldu

Türkiye'den en fazla yatırımcı çeken ülke belli oldu
Türkiye'den en fazla yatırımcı çeken ülke belli oldu : Üstelik Avrupa kıtasında

Osmanlı İmparatorluğu himayesinde 570 yılı aşkın yer alan Makedonya şimdilerde Türk yatırımcıların gözdesi konumuna geldi. Ülkenin Nato üyeliği daveti ve Yunanistan ile sorunlarını çözmesinin ardından Avrupa Birliğine Tam üyelik yolunda hızla ilerleyişi Türk yatırımcıların ilgisini çekti.

Ülkede yaşayan 150 bini aşkın Türk nufusun oluşu ve Türkçe eğitim veren Üniversite,Lise,İlköğretim düzeyindeki okulların bulunması ise ayrı bir cezbedici neden olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Makedonya'da Türklerin ana dilde eğitim hakkı olması ise dikkat çekiyor.

İşin ilginci ülkede bir çok kurumun müdürü Türk olmakla birlikte Türk Demokratik Partisi ve Türk Hareket Partisi adında iki siyasi parti iktidar ortağı.

Türk milletvekilleri hatta Türk Bakan var. 

Ülkede oturma izni almak ise oldukça kolay. Konuyla ilgili bilgi veren  Armoni Medja Danışmanlık şirketi yetkilisi Sadık Şimşek 5000 euro  yani yaklaşık 30 bin TL sermayeli bir şirket kurmak Makedonya'da oturma izni almak için yeterli diyor. 

Şirket kurulumunun bir hafta içerisinde gerçekleştiğini belirten Sadık Şimşek ülkede 250 üzeri Türk şirketi olduğunun altını çizerken Koç,Cevahir gibi devlerde burada faaliyet gösteriyor. Türk Bankalarından olan Halkbank 42 civarı şubesiyle Makedonya'da faaliyet yürütüyor. Tüm bunların yanı sıra Makedonya'da bir çokta vergi avantajları var.

Kurumlar vergisi oranı sadece yüzde 10. Bu oran Avrupa'daki en düşük vergi oranı olarak karşımıza çıkıyor. Ülkede 1 Türk lirası 11 Denar. Yani 11 Kat Türk lirası değerli.

Yatırım fırsatları Şirket kuruluş işlemleri ve oturma izni konusunda bilgi almak için www.armonimedya.com yetkilisi Sadık Şimşek'e whatsapp üzerinden +905443730850 veya İnstagram üzerinden ulaşabilirsiniz www.instagram.com/gidilesinet

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim