Türkiye'nin en çok tercih edilen BİM, a101 ve ŞOK marketleri kapatılacak mı? Herkes Şaşırdı kaldı..

Türkiye'nin en çok tercih edilen BİM, a101 ve ŞOK marketleri kapatılacak mı? Herkes Şaşırdı kaldı..

Bugün Türkiye'de kuşkusuz en çok tercih edilen marketleri hangisi diye sorsanız verilecek yanıt bellidir. BİM, a101 ve ŞOK peki bu marketlerle ilgili yapılan haberler ne? Kapanacakları başlıkları nedir?

BİM, a101 ve ŞOK marketleriyle ilgili bir çok haber sitesi bir çok gazetesi sitesi manşet atmış. Neymiş efendim BİM, a101 ve ŞOK kapatılabilir mi? BİM, a101 ve ŞOK Kapanacak mı?

Başlığa bakıp geçen okur sayısı o kadar fazla ki bir anda bu haber halk arasında ucuz ucuz alışveriş yaptığımız BİM, a101 ve ŞOK marketleri kapanırsa ne olacak sorusunu sormaya başladılar kendi kendilerine.

Oysa BİM, a101 ve ŞOK marketlerinin kapatılacağı filan yok!

Ancak basında bu başlıklarla haber yapılınca herkes merak etti.

İşin Özü şudur aslında..

Ticaret Bakanlığı A101, Bim ve Şok marketleri için kararını verdi. Esnafı ve Bakkalı korumak için adımlar atan Ticaret Bakanlığı "tedarik ve dağıtım kooperatifi" modelini entegre edeceğini duyurdu. BİM, A101 ve Şok market açmak için artık yüksek nüfus şartı aranacağı belirtildi.  Bakkalları ve küçük esnafı yaşatabilmek için atılan adımda nüfus şartı 5000'den küçük olan yerleşim yerlerinde açılan A101, Şok ve Bim marketleri kapatılacak.

Yani nüfus eğer 5000'den fazlaysa bu marketlerin kapanma gibi bir durum söz konusu değil. Ki bu marketlerde zaten nüfusu az olan yerleri tercih etmiyorlar . Yoğunluk neredeyse oraları tercih ediyorlar

Sözün özü : BİM, a101 ve ŞOK marketleri kapanıyor haberleri gerçeği yansıtmamaktadır..

En Yeniler