Türkiye'nin ilk ve tek interaktif ŞAKA Televizyonu

Türkiye'nin ilk ve tek interaktif ŞAKA Televizyonu

Türkiye internet kullanı oranı en yüksek ülkelerin başında geliyor.

İnternetin geldiği noktada Facebook ve benzeri sosyal ağların yanı sıra okey , tavla , satranç oyun siteleri  de insanların vakitlerini büyük ölçüde geçirdiği web siteleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda video izleme alışkanlığı da internette vaktin nasıl geçtiğini anlayamamıza neden oluyor.
Bugün sizlere Türkiye’nin ilk ve tek interaktifşaka televizyonu olan http://www.saka.tv/ hakkında incelemelerimizi aktaracağız.
 
Öncelikli olarak web adresini ziyaret ettiğimizde adından da anlaşılacağı gibi şaka ve eğlence içerikleri ile donanmış bir site görüyoruz. Türkiye’nin bir çok web sitesinin belirli parolalarla yola çıkıp alanınnı dışında ilginç kategorilerde yayın yaptığı düşünüldüğünde saka tv ‘nin bu konuda diğer web sitelerine örnek olacak bir yapıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Web sitesinin kategorileri Hayvanlar – Amatör- Bebekler – Korku – Araçlar gibi kısımlardan oluşuyor. Aynı zamanda ana sayfada yer alan kayan video başlıkları ile gündemde yer alan güncel videolara yer vermeye çalışmışlar. Bu sayede sosyal ağlarda, televizyonlarda yer alan yeni şaka videolarını da takip etmeyi kolaylaştıran bir yapıya bürünmüşler.

Sitede bir diğer dikkat çeken nokta ise diğer video sitelerine oranla inanılmaz az düzeyde reklama sahip olması. Bu hali ile gerçekten kullanıcıya çok büyük kolaylık sağlıyor. Bir video açabilmek için 4-5 reklam kapatmak zorunda kaldığımız bu günlerde Şaka Tv tarafından benimsenen bu reklam politikasının Türkiye’nin diğer lider web sitelerinin de örnek alması gerektiğini düşünüyoruz. Kullanıcıya kolaylık sağlayan bu az reklamlı yapısı ile video izlemek isteyenlerin ziyaret ettiğinde vazgeçilmezi haline gelebilecek bir web sitesi diyebiliriz.

Sitenin tasarımı oldukça sade ve kullanışlı. Gözü yormayan renklerin seçilmesi, video  çerçevelerinin site teması ile uyumlu olması da sitenin bir diğer artı özelliği diyebiliriz. Biraz altlara indiğimizde de İlginizi Çekebilir kısmı dikkatlerden kaçmıyor. Bu alanda da bir çok kategoriye ait şaka ve eğlence videoları toplanmış durumda. Sitenin en altında yer alan Popüler etiketler kısmında da ilginizi çekebilecek etikete tıklayarak o alanda yer alan videolara erişebilmeniz mümkün kılınmış. Yani her hali ile Şaka Tv’nin kullanım açısından oldukça kolaylık sağlayan bir site olduğunu söyleyebiliriz.
Yaptığımız analizleri toparlayacak olursak Şaka Tv’nin

•Oldukça hoş ve gözü dinlendiren renklerle donatılmış bir temaya sahip olduğunu,
•Az ve kullanıcıyı rahatsız etmeyen reklam politikası izlediğini,
•Şaka ve eğlence videoları alanında yer alan en kapsamlı sitelerin başında geldiğini
•Kategorisi dışına çıkmayarak vizyonunu kararlı bir şekilde sürdürdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.
Web Dünya’sında son dönemlerde en çok öne çıkan web sitelerden birisini sizler için incelemeye çalıştık. İnternet başında geçirilen zamanı anlamlı kılmak ve kahkaha ile dolmak için Şaka Tv diyoruz !
http://www.saka.tv